TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk – trwa budowa 4,5 km drogi rowerowej
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.02.2019 16:19:27
Zdj. Marek Wałuszko/gdansk.pl

W Gdańsku trwa budowa drogi rowerowej, która ma mieć 4,5 km długości. Droga powstanie wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego. Prace mają zakończyć się w czerwcu tego roku.

W Gdańsku trwa budowa drogi rowerowej, która ma mieć 4,5 km długości. Droga powstanie wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego. Prace mają zakończyć się w czerwcu tego roku.

Droga rowerowa będzie biegła wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 501, na odcinku od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego. Portal internetowy Gdańska informuje na jakim etapie jest inwestycja.

- W ramach budowy ścieżki dla jednośladów zrealizowano część robót ziemnych, w tym korytowanie. Układane są już kolejne warstwy pod właściwą nawierzchnię drogi rowerowej. Trwają też prace związane z budową odwodnienia całej ścieżki. Położono też betonowe krawężniki i wykonano roboty elektryczne, które umożliwią montaż nowego oświetlenia drogi – informuje redakcja Portalu Miasta Gdańska.

Inwestycja to nie tylko droga rowerowa. W jej ramach powstaje również dwukierunkowa droga o szerokości trzech metrów, do tego przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Turystycznej i Przegalińskiej - na mini rondo oraz zbudowane zostaną nowe odcinki chodników. Przetarg na realizację tego zadania wygrało konsorcjum firm: Kruszywo sp. z o.o. i Bituminium sp. z o.o. Koszt inwestycji to 14,1 mln złotych.

Pomorskie Trasy Rowerowe

Projekt jest współfinansowany ze środków unijnych, w ramach wojewódzkiego projektu "Pomorskie Trasy Rowerowe o zasięgu międzynarodowym R-10 i R-9". Projekt ten zakłada budowę nowych dróg rowerowych, a także wykorzystanie dróg publicznych o niskim natężeniu ruchu oraz utwardzonych dróg leśnych i wałów przeciwpowodziowych Wisły, do tego budowę infrastruktury dla rowerzystów (w tym miejsc postojowych) oraz oznakowanie całości zgodnie z obowiązującymi przepisami. Trasa R-10, czyli Nadmorski Szlak Hanzeatycki oraz Wiślana Trasa Rowerowa, będąca częścią R-9, położone są w korytarzach europejskiej sieci tras rowerowych Euro Velo. Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
droga
Pomorskie Trasy Rowerowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.