TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdańsk wydaje rowerowy kalendarz 2019
InfoBike.pl - Opublikowano: 09.10.2018 16:15:57
Gdańsk wydaje rowerowy kalendarz 2019; fot. gdansk.pl / Roman Jocher

Rowerowy kalendarz gdański na 2019 r - do zdobycia bezpłatnie w środę - dla tych, którzy między godz. 8 a 10 na rowerze przejeżdżać będą obok czołgu przy al. Zwycięstwa.

Dwanaście miesięcy w rowerowych stylizacjach i gdańskich lokalizacjach - pojawił się kalendarz na 2019 r., którego bohaterami są gdańscy rowerzyści i rowerzystki. Do zdobycia bezpłatnie, w środę - dla tych, którzy między godz. 8 a 10 na rowerze przejeżdżać będą obok czołgu przy al. Zwycięstwa.

Rowerowy Kalendarz na 2019 r. to pokłosie zeszłorocznej akcji fotograficznej, która odbyła się podczas Europejskiego Tygodnia Mobilności. Po raz pierwszy zaproszono wówczas gdańskich rowerzystów do wykonywania profesjonalnych portretów w towarzystwie własnych jednośladów. Efekty plenerowej sesji opublikowano na stronie internetowej Rowerowego Gdańska, jednocześnie traktując ją jako casting do innego projektu.

Wybranych rowerzystów i rowerzystki zaproszono do sesji kalendarzowej. Od września ubiegłego roku do sierpnia 2018 fotografka Basia Ostrowska wykonywała dopasowane do pór roku zdjęcia. Za stylizację i fryzury modeli odpowiadał Szymon Niemczyński z Hair Gallery w Gdańsku. Projekt graficzny przygotowała Agnieszka Olędzka.

Wydawcą kalendarza jest Urząd Miejski w Gdańsku, format wydawnictwa zbliżony jest do A2.

Kalendarza nie można kupić. Póki co, do rozdania jest 200 bezpłatnych egzemplarzy. Trafią do tych, którzy w środę, 10 października br., między godz. 8 a 10 przejeżdżać będą obok stanowiska Ogólnopolskiej Gry Rowerowej przy czołgu na al. Zwycięstwa.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.