TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia - umowa na nową drogę rowerową
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.05.2019 21:26:37
Gdynia - umowa na nową drogę rowerową

W Gdyni podpisano umowę na projekt drogi rowerowej wzdłuż ul. Wielkopolskiej o długości kilometra. Odcinek połączy fragmenty trasy R-10. Projekt ma być gotowy do końca lipca 2020 roku.

W Gdyni podpisano umowę na projekt drogi rowerowej wzdłuż ul. Wielkopolskiej o długości kilometra. Odcinek połączy fragmenty trasy R-10. Projekt ma być gotowy do końca lipca 2020 roku.

Nowa infrastruktura rowerowa ma biec wzdłuż ul. Wielkopolskiej od ul. Łowickiej do al. Zwycięstwa. Droga będzie łącznikiem fragmentu trasy R-10 wzdłuż al. Zwycięstwa z drogą rowerową na Karwiny i Dąbrowę.

Jak mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju jazda na rowerze w Gdyni jest coraz przyjemniejsza i bezpieczniejsza. A to wszystko dzięki skutecznie realizowanej polityce rowerowej. Przed nami kolejna inwestycja.

- Projektowany odcinek drogi rowerowej będzie z pewnością ważnym elementem, który nie tylko poprawi ciągłość gdyńskich tras rowerowych, komfort i bezpieczeństwo jazdy cyklistów, ale także będzie kolejnym powodem, aby przesiąść się na ten ekologiczny rodzaj transportu – dodaje Łucyk.

Umowa na wykonanie projektu

Umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej ul. Wielkopolskiej, która dotyczy drogi rowerowej i chodnika, podpisano 24 maja. W jej ramach powstanie również projekt tunelu pieszo-rowerowego w nasypie kolejowym oraz dokumentacja projektowo-kosztorysowa przebudowy sieci wodociągowej wraz z przełączeniem istniejących przyłączy do projektowanego przewodu. Umowa została podpisana z firmą Poldruk Projekt.

- To bardzo ważny i oczekiwany odcinek trasy rowerowej. Połączy południowo-zachodnie dzielnice Gdyni z centrum miasta. Jego zaprojektowanie jest sporym wyzwaniem z uwagi na ograniczoną przestrzeń, duże spadki, kolizję z linią kolejową oraz rozważany przystanek SKMWielkopolska– wyjaśnia Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta ds. komunikacji rowerowej.

Wykonawca ma czas na realizację projektu do 31 lipca 2020 roku. Koszt projektu wynosi 636 525 zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
droga
projekt
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.