TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia. W marcu rusza akcja Do pracy jadę rowerem
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 17.02.2020 21:40:47
Gdynia. W marcu rusza akcja Do pracy jadę rowerem

Gdynia przygotowuje się do kolejnej edycji akcji "Do pracy jadę rowerem". Już 2 marca ruszy rowerowa rywalizacja, która w zeszłym roku zgromadziła ponad 2,6 tys. pracowników z gdyńskich 354 firm.

Gdynia przygotowuje się do kolejnej edycji akcji "Do pracy jadę rowerem". Już 2 marca ruszy rowerowa rywalizacja, która w zeszłym roku zgromadziła ponad 2,6 tys. pracowników z gdyńskich 354 firm.

Dziewiąta edycja

W zeszłorocznej edycji akcji "Do pracy jadę rowerem" zgłosiło się 354 firmy, których 2653 pracowników przejechało blisko 1,5 mln kilometrów na rowerach. O zainteresowaniu akcją świadczy m.in. ilość wydanych śniadań rowerowych: blisko 12 tys.

Konkurs zachęca do przesiadki na rower w codziennych podróżach. Tegoroczna edycja będzie już dziewiątą. Akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Od marca do października

Dziewiąta edycja rozpocznie akcji rozpocznie się 2 marca i potrwa do 25 października. Jak informuje Urząd Miejski w Gdyni, w konkursowym systemie naliczane będą przejazdy i kilometry, które wyłonią najbardziej "rowerowe" firmy w mieście i ich pracowników. Najlepsi otrzymają nagrody, dodatkowo ci, którzy będą mogli pochwalić się regularnością, otrzymają też wspomniane rowerowe śniadania. Wyróżnione zostaną ponadto firmy, które poprawiają warunki dla swoich rowerzystów.

- Konkurs jest adresowany do pracowników firm, które mają siedzibę lub oddział w Gdyni. Już dziś, od godziny 14:00 zaczęliśmy rejestrację firm. Od 2 marca zaczynamy sam konkurs, dlatego bardzo zachęcamy wszystkich, którzy są zwarci i gotowi, aby przyjechali do pracy rowerem. Jak co roku, przygotowujemy nagrody indywidualne dla aktywnych uczestników. Będziemy też rozdawać później atrybuty rowerowe, ale na razie to niespodzianka – informuje Alicja Pawłowska z Samodzielnego Referatu Projektów Unijnych i Zarządzania Mobilnością Urzędu Miasta Gdyni.

Zachęcenie do jazdy rowerem

Celem konkursu jest zachęcenie pracowników firm do podróżowania do pracy rowerem przy jednoczesnej promocji zdrowego i aktywnego trybu życia.

Jak informuje organizator akcji, uczestnicy rejestrują swoje podróże do/z pracy rowerem na stronie internetowej konkursu, tym samym zwiększają swoje szanse na zdobycie nagrody pieniężnej. Rowerzyści, którzy odbędą w tygodniu min. 6 podróży do/z pracy rowerem otrzymają w kolejnym tygodniu roboczym "śniadanie rowerowe" (kanapka oraz owoc). W następnych tygodniach przejazdy premiowane są "Rowerowymi atrybutami" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Gdyni.

Nagrody

Rowerzyści, którzy odbędą minimum 60 podróży do/z pracy rowerem oraz wezmą udział w oficjalnym zakończeniu konkursu, będą mieli możliwość wylosowania jednej z nagród pieniężnych o wartości 200, 350 lub 500 zł.

Zarejestruj firmę

Aby zgłosić udział firmy w konkursie, wystarczy zarejestrować firmę na stronie internetowej www.dopracyjaderowerem.mobilnagdynia.pl

Rejestracja jest możliwa od 17 lutego 2020 roku aż do dnia zakończenia kampanii. Zapraszamy jednak do jak najszybszego dołączenia do konkursu, aby w pełni korzystać z jego benefitów. W formularzu rejestracyjnym należy podać: nazwę firmy, jej adres, adres e-mail, imię i nazwisko oraz kontakt do koordynatora konkursu z firmy i własne hasło do profilu – informuje organizator.

Po zarejestrowaniu firmy w konkursie koordynator zobowiązany jest poinformować wszystkich pracowników o zgłoszeniu firmy do rywalizacji. Zainteresowani udziałem powinni założyć swoje profile na stronie internetowej konkursu, poprzez którą będą mogli rejestrować swoje podróże rowerem. Pracownicy nie mogą założyć swoich profili bez dołączenia do firmy, której są pracownikami.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
akcja
Do pracy jadę rowerem