TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gdynia zwiększa budżet na budowę szlaku rowerowego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.03.2019 17:36:06
Gdynia zwiększa budżet na budowę szlaku rowerowego

Gdynia zwiększyła budżet na realizację budowy odcinka europejskiego szlaku rowerowego R-10 w rejonie skrzyżowania alei Zwycięstwa i ulicy Stryjskiej.

Gdynia zwiększyła budżet na realizację budowy odcinka europejskiego szlaku rowerowego R-10 w rejonie skrzyżowania alei Zwycięstwa i ulicy Stryjskiej.

Decyzję o przekazanie więcej pieniędzy na budowę infrastruktury rowerowej podjęło Kolegium Prezydenta. Firma Eurovia Polska S.A., która wygrała przetarg na realizację nowego odcinka R-10 w Redłowie, zaoferowała 736.789,007 zł.

- Jest to ważna inwestycja, która zdecydowanie polepszy układ komunikacji rowerowej w Redłowie, dlatego zadecydowaliśmy o zwiększeniu środków na jej realizację – powiedział Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Firma zadeklarowała wykonanie prac w ciągu 15 tygodni od podpisania umowy i określiła okres rękojmi i gwarancji na 61 miesięcy. Kwota, jaką Gdynia początkowo chciała przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wynosiła 594.582,71 zł brutto. Kolegium Prezydenta zadecydowało jednak o zwiększeniu budżetu na tę inwestycję. Obecnie trwa procedura weryfikacyjna oferenta – poinformował Urząd Miejski w Gdańsku.

Inwestycja, której rozpoczęcie jest coraz bliżej, jest kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu "Pomorskie trasy rowerowe o znaczeniu międzynarodowym – utworzenie trasy R-10 na obszarze Gdyni" dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Do chwili obecnej w ramach projektu R-10 wykonane zostało połączenie istniejących dróg rowerowych poprzez budowę drogi rowerowej w al. Marsz. J. Piłsudskiego wraz z parkingiem rowerowym i toaletą publiczną przy wjeździe na bulwar nadmorski (ścieżka o nawierzchni bitumicznej łączna dł. 281 m, wyznaczone pasy rowerowe w jezdni o łącznej dł. 360 m). W trakcie jest budowa drogi rowerowej w al. Zwycięstwa, na odcinku od ul. Kościelnej do ul. Orłowskiej.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdynia
droga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.