TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Gorzów. Niebawem pojedziemy rowerami nad Wartą
INFOBIKE - Opublikowano: 11.09.2019 18:31:08
Zdj. UM Gorzów

22 września w Gorzowie zostanie oddany do użytku ciąg pieszo-rowerowy nad Wartą. Koszt inwestycji wyniósł niecałe 2,5 mln zł.

22 września w Gorzowie zostanie oddany do użytku ciąg pieszo-rowerowy nad Wartą. Koszt inwestycji wyniósł niecałe 2,5 mln zł.

Na rowerze wzdłuż Warty

Nowa szlak zostanie oddany uroczyście otwarty w niedzielę, 22 września, czyli na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ciągiem będzie można się poruszać od Bulwaru Wschodniego do budynku Akademii. Obecnie trwają ostatnie prace wykończeniowe. Osadzono już krawężniki, gotowe są ciągi piesze i droga rowerowa.

Szlak Stolic ze środków UE

Projekt, w ramach którego realizowana jest inwestycja, to "Szlak Stolic EV2/R1" - współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014 – 2020. Kwota dofinansowania projektu to ponad 1 mln 801 tys. złotych (490.810,12 euro). Całkowity koszt to niemal 2 mln 500 tys. zł.

Klimat tego miejsca będzie można poczuć już podczas otwarcia, na które serdecznie zapraszamy w niedzielę 22 września. Spotkajmy się nad Wartą, na pieszo i na rowerach. Niedzielne popołudnie, to świetna okazja na odrobinę relaksu i aktywności nad rzeką -informuje gorzowski Urząd Miejski.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gorzów
Warta
droga
Szlak Stolic
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.