TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Green Velo oficjalnie startuje w sezon 2019
InfoBike.pl - Opublikowano: 15.04.2019 10:30:49
Green Velo oficjalnie startuje w sezon 2019

W Supraślu odbyło się rozpoczęcie sezonu rowerowego na Green Velo - najdłuższym rowerowym szlaku w Polsce.

W Supraślu odbyło się rozpoczęcie sezonu rowerowego na Green Velo - najdłuższym rowerowym szlaku w Polsce.


Przebiega przez pięć województw, pięć parków narodowych, piętnaście krajobrazowych, mierząc niemal dwa tysiące kilometrów – Green Velo to najdłuższy spójnie oznakowany szlak rowerowy w Polsce. W piątek (12 kwietnia) granice Supraśla na rowerze przekroczył marszałek podlaskiego województwa Artur Kosicki, inaugurując w ten sposób sezon rowerowy na szlaku i zachęcając do prowadzenia aktywnego stylu życia.

Marszałek z rowerzystami

Marszałek przyjechał do Supraśla wraz z grupą rowerzystów (w tym z organizacji Grupa Szalonych Rowerzystów), którzy dystans z Białegostoku pokonali właśnie szlakiem Green Velo.

- Wrażenia z przejażdżki wspaniałe, widoki z estakady są przepiękne – marszałek Kosicki zachwalał walory trasy tuż po przyjeździe do Supraśla.

Rozmawiając z dziennikarzami podkreślał wyjątkowość szlaku Green Velo.

- Liczy ok. dwóch tysięcy kilometrów, w tym kilkaset wiodących wśród przepięknych zakątków województwa podlaskiego, pokazując wspaniałe oblicze naszego regionu, jego wielokulturowość. Powinniśmy się tym chwalić i zachęcać turystów do przyjazdu w nasze strony – motywował.

Przekonywał też do uprawiania sportu, prowadzenia zdrowego, aktywnego stylu życia, które na przykładzie Green Velo może przy okazji sprzyjać poznawaniu zabytków, czy miejsc wyjątkowych przyrodniczo.

Atrakcje na szlaku

Inauguracji sezonu rowerowego w Supraślu towarzyszył szereg atrakcji. To m.in. kapsuła 5D promująca Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, spacer w alkogoglach, konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego, loteria, prezentacja pojazdu egzaminacyjnego.

Uczestnicy korzystali z wiadomości i materiałów na stoiskach promocyjno-informacyjnych urzędu marszałkowskiego, czy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

Imprezie towarzyszyło Miasteczko Radia ZET i ROMET, w którym znalazła się m.in. strefa ruchu drogowego dla dzieci, rowerowy rejon rywalizacji oraz strefa Radia ZET z fotobudką i kołem fortuny.

Nie zabrakło podlaskich policjantów, którzy znakowali rowery, prezentowali radiowóz, pokazywali na symulatorze zderzeń, jakie siły działają na pasażerów aut podczas wypadków. Bo jak jeździć - czy to rowerem, czy samochodem - to tylko bezpiecznie.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Green Velo
Podlaskie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.