TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Grodziski Rower Miejski 2019 - od 1 marca
InfoBike.pl - Opublikowano: 22.02.2019 10:30:25
Grodziski Rower Miejski 2019 - od 1 marca

Za tydzień rowery miejskie wracają do Grodziska Mazowieckiego.

1 marca kończy się zimowa przerwa w funkcjonowaniu Grodziskiego Roweru Miejskiego. Przez kolejnych 9 miesięcy mieszkańcy miasta będą mogli korzystać z 92 rowerów, w tym rowerów wyposażonych w fotelik do przewożenia dzieci, które można wypożyczyć na 12 stacjach.

W systemie Grodziskiego Roweru Miejskiego zarejestrowanych jest już ponad 5000 użytkowników. Rowery można wypożyczać jednak korzystając również z kont założonych w innych systemach Nextbike, np. w Warszawie. Wystarczy, by konto było zasilone kwotą co najmniej 10 złotych. Kto jeszcze nie ma konta, może je łatwo utworzyć korzystając ze strony internetowej lub aplikacji mobilnej Nextbike. Potem wystarczy na terminalu stacji wypożyczeń wpisać numer telefonu, kod PIN, numer wypożyczanego roweru i ruszyć w drogę.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Pierwsza, druga i trzecia godzina wypożyczenia kosztują po złotówce. Kolejne godziny kosztują po 5 zł.

Ubiegły sezon był rekordowy w historii Grodziskiego Roweru Miejskiego. System został rozbudowany, a mieszkańcy wypożyczyli rowery 25 tysięcy razy.

Rekordowy rok

Przypomnijmy, że zeszłoroczny sezon zakończy się dla GRM rekordowym wynikiem 25 tysięcy wypożyczeń. Wzrosła nie tylko liczba przejazdów na rowerach oraz użytkowników – było ich już ponad 5000 – ale również liczba stacji i rowerów. Łącznie dostępnych było 12 stacji i 92 rowery, a dzięki rozbudowie system objął swoim zasięgiem praktycznie całe miasto.

W 2018 r. mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego korzystali z rowerów bardzo regularnie. Od maja do września miesięczna liczba wypożyczeń utrzymywała się na stałym poziomie ponad 3 tysięcy. Najwięcej mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego jeździli na rowerach w sierpniu – odnotowano wtedy 3932 wypożyczenia.

Średni czas wypożyczenia jednego roweru w tym sezonie wyniósł 22 minuty i 17 sekund. Największą popularnością cieszyły się stacje Hala Sportowa / ul. Westfala, PKP Deptak / ul. 1 Maja i Park im. hr. Skarbków / ul. 3 Maja, a użytkownicy najchętniej na rowerach pokonywali dystans między Parkiem im. hr. Skarbków a Halą Sportową.

Jak będzie w tym roku? Zobaczymy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Grodzisk Maz.
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.