TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

GUS: W Polsce jest 12 tys. km dróg rowerowych
InfoBike.pl - Opublikowano: 06.02.2019 13:30:30
GUS: W Polsce jest 12 tys. km dróg rowerowych

Długość dróg rowerowych będących pod zarządem JST w 2017 r. wyniosła 12,1 tys. km - wynika z raportu GUS "Mienie gmin i powiatów w latach 2015-2017".

Długość dróg rowerowych będących pod zarządem JST w 2017 r. wyniosła 12,1 tys. km - wynika z raportu GUS "Mienie gmin i powiatów w latach 2015-2017".

Według danych GUS łączna długość dróg dla rowerów będących pod zarządem jednostek samorządu terytorialnego w 2017 r. w Polsce wyniosła 12,1 tys. km, z czego 67,1 proc. stanowiły ścieżki będące pod zarządem gmin, a 18,6 proc. ścieżki pozostające pod zarządem powiatów.

W porównaniu z 2016 r. w 2017 r. nastąpił wzrost o 9 km długości ścieżek rowerowych będących pod zarządem jednostek samorządu terytorialnego, tj. o 7,8 proc.

Najdłuższe ścieżki rowerowe pozostające pod zarządem samorządów, przypadające na 10 tys. ludności, znajdowały się w:

  • województwie lubuskim - 5,7 km,

  • najkrótsze w województwie małopolskim - 1,5 km.

Jak zaznacza GUS dane te dotyczą długości dróg rowerowych (bez długości szlaków rowerowych), będących w zarządzie JST.

Terminologia drogi rowerowej wg GUS jest zgodna z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, czyli jest to droga lub jej część przeznaczona do ruchu rowerów, oznaczona odpowiednimi znakami drogowym.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
raport
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.