TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Homeport operatorem bielskich rowerów miejskich
- Opublikowano: 06.03.2019 16:30:46
Homeport operatorem bielskich rowerów miejskich; fot UM Bielsko

Miejskie wypożyczalnie rowerów wracają do Bielska-Białej.

Bielszczanie, po rocznej przerwie, znów będą mogli skorzystać z rowerów miejskich. Magistrat podpisał umowę z operatorem i wypożyczalnie ruszą 1 kwietnia. Będzie ich 24, dwukrotnie więcej niż dwa lata temu – podał rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń.

-"Firma, która będzie operatorem miejskiego systemu, rozpoczęła już przygotowania do sezonu. Na ulicach Bielska-Białej instaluje nowe stojaki, które za niedługo zostaną wyposażone w terminale do obsługi, panele słoneczne, a na końcu także nowe rowery. Umowa została podpisana na cztery lata. Jej całościowy koszt wynosi 3,714 mln zł" – powiedział w środę Ficoń.

Rzecznik poinformował, że system rowerów miejskich BBbike będzie składał się z 24 stacji - o 12 więcej niż poprzednio. Bielszczanie i turyści będą mieli do dyspozycji 192 rowery.

Stacje zlokalizowane będą przede wszystkim w centrum miasta oraz w miejscach chętnie odwiedzanych. "Nowe lokalizacje zostały wybrane w taki sposób, aby zagęścić istniejącą do tej pory sieć i umożliwić przejazd pomiędzy stacjami w czasie nie dłuższym niż 20 minut" - wskazał Ficoń.

Wyjaśnił, że stacje będą w miejscach atrakcyjnych turystycznie, np. na bulwarach w Straconce i na lotnisku w Aleksandrowicach, przy dużych skupiskach ludzi - szpital wojewódzki oraz centra handlowe, a także w miejscach, w których rowery miejskie uzupełnią komunikację autobusową, jak peryferyjne dzielnice Wapienica, Kamienica i Komorowice.

Rowerowe nowości

Rzecznik dodał, że nowości czekają również na stacjach. Przy terminalach będzie można się zarejestrować i zarządzać swoim kontem. Udostępniona zostanie możliwość realizowania płatności zbliżeniowych kartą bądź telefonem, a także możliwość wykupienia abonamentu, dzięki któremu miesięczne koszty wypożyczeń będą niższe.

-"Same rowery zostaną ulepszone – zamiast dotychczasowych trzech przełożeń, będzie ich siedem. Z pewnością ułatwi to jazdę po górzystych ulicach Bielska-Białej" – powiedział rzecznik magistratu.

Wynik przetargu

W 2018 r. magistrat rozstrzygnął przetarg, który wyłonił nowego operatora rowerów miejskich, ale jego wynik został oprotestowany przez konkurentów. Ostatecznie nie zdołano podpisać umowy.

Kolejny przetarg - tym razem na sezony 2019-2022 - wyłonił firmę Homeport Polska sp. z o.o., która teraz rozpoczęła przygotowania do wiosennego sezonu.  Zgodnie z umową, system rowerów miejskich BBbike w latach 2019-2022 będzie składał się z 24 stacji i 192 rowerów.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.