TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hulajnogą lub skuterem po Tarnowie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 22.08.2019 19:43:20
Zdj. blinkee.city

W Tarnowie firma blinkee.city uruchomiła wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg i skuterów. W systemie jest 20 hulajnóg i pięć skuterów.

W Tarnowie firma blinkee.city uruchomiła wypożyczalnię elektrycznych hulajnóg i skuterów. W systemie jest 20 hulajnóg i pięć skuterów.

Wypożyczalnia na minuty

Pojazdy można wypożyczać na minuty. Minuta jazdy na hulajnodze kosztuje 49 groszy. By skorzystać z hulajnogi, trzeba będzie wnieść opłatę aktywacyjną w wysokości 2,50 zł. Jazda skuterem jest droższa i wynosi 69 groszy za minutę. Nie potrzeba jednak wnosić opłaty aktywacyjnej.

Hulajnogi i skutery dostępne będą przez całą dobę w sezonie wiosenno-letnio-jesiennym, a jeżeli pogoda pozwoli, to na tych pierwszych będzie można poruszać się przez cały rok. Skutery wyposażone zostały w dwa kaski i nakładki higieniczne na włosy. Pojazdy posiadają trzy biegi – skale jazdy. Ustawiając pierwszy bieg, pojedziemy maksymalnie 30 km/h. Na drugim biegu pojazd poruszać się może z prędkością do 38 km/h. Natomiast wciskając bieg numer trzy, osiągniemy maksymalną prędkość skutera, tj. do 45 km/h – informuje Urząd Miejski w Tarnowie.

Pojazdy w strefie

Wszystkie skutery i hulajnogi można wypożyczać i oddawać w konkretnych miejscach Tarnowa, które pokazuje mapa w aplikacji. By skorzystać z wypożyczalni, należy pobrać na smartfon aplikację, założyć konto i połączyć z nim kartę płatniczą. Będzie potrzebne również załączenie dokumentu tożsamości.

- Czas bezpłatnej rezerwacji wynosi piętnaście minut. Jest to czas, aby zarejestrowany użytkownik dotarł do sprzętu – mówi Michał Rombalski, przedstawiciel firmy blinkee.city.

Wypożyczalnia składa się z 20 hulajnóg i pięciu skuterów. Jeśli zainteresowanie pojazdami będzie duże, elektrycznych pojazdów ma być więcej.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tarnów
wypożyczalnia
blinkee.city
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.