TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hulajnogi przygotowują się do ustawy UTO
InfoBike.pl - Opublikowano: 03.09.2019 15:30:13 1 komentarz
Hulajnogi przygotowują się do ustawy UTO

4 września firmy hive i CityBee współorganizują w Warszawie warsztaty dt. obecności e-hulajnóg w miastach.

4 września firmy hive i CityBee współorganizują w Warszawie warsztaty dt. obecności e-hulajnóg w miastach. Efektem mają być rekomendacje do ustawy regulującej urządzenia transportu osobistego (UTO).

Konsultacje projektu ustawy wprowadzającej do polskiego systemu prawnego tzw. UTO – przede wszystkim chodzi tu o elektryczne hulajnogi - potrwają do 9 września. Wobec obserwowanej na całym świecie ekspansji innowacyjnych, małych pojazdów elektrycznych ustawa ta będzie miała ogromne znaczenie – zarówno dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, jak i dla przyszłego kształtu transportu i komunikacji w polskich miastach.

-"W przeciągu niespełna roku w przestrzeni publicznej kilkunastu największych polskich miast pojawiło się blisko 10 tys. współdzielonych elektrycznych hulajnóg, udostępnianych przez 10 różnych operatorów. Nowa forma mobilności zmienia miasta, a gorąca debata polaryzuje jej przeciwników i zwolenników. Najwyższy czas, by w gronie wszystkich zainteresowanych opracować najlepsze rozwiązania i usprawnienia dotyczące tego środka transportu – mówi Adam Jędrzejewski, prezes stowarzyszenia Mobilne Miasto, które zrzesza firmy współdzielonej mobilności i które jest organizatorem warszawskich warsztatów.

We wspólnym interesie

W warsztatach 4 września wezmą udział przedstawiciele różnych organizacji i grup społecznych (m.in. osób z niepełnosprawnościami, osób niedowidzących i niewidomych, seniorów, rodziców z dziećmi, rowerzystów), licznych jednostek, biur i służb miejskich (m.in. Zarządu Dróg Miejskich, Biura Polityki Mobilności i Transportu, Straży Miejskiej), reprezentanci operatorów oferujących mieszkańcom współdzielone e-hulajnogi (hive, CityBee), przedstawiciele branży prywatnych urządzeń transportu osobistego, eksperci z dziedziny transportu, organizacje aktywistów miejskich oraz media.

Uczestnicy będą szukać odpowiedzi na pytanie jak pogodzić potrzeby wszystkich osób korzystających z przestrzeni miejskiej z ruchem e-hulajnóg i w jaki sposób zapewnić każdemu bezpieczeństwo. Zajmą się też kwestią porządku publicznego, w tym tematem zachowania ładu na chodnikach i odpowiedniej estetyki miasta, która bywa zakłócana przez niekiedy chaotyczną obecność współdzielonych hulajnóg.

-"Cel jest jeden. Ponieważ e-hulajnogi są doskonałym rozwiązaniem dla miast, to tym bardziej trzeba sprawić, by stały się korzyścią dla nas wszystkich. Wymaga to współodpowiedzialności i współpracy użytkowników, operatorów i miasta. – mówi Łukasz Gontarek, city manager hive, międzynarodowej sieci e-hulajnóg na minuty, obecnej w kilku miastach Polski.

-"Chcemy wypracować rozwiązania i usprawnienia w każdym z kluczowych obszarów związanych z użytkowaniem hulajnóg elektrycznych w miastach. – dodaje Cezary Dudek, manager sieci CityBee, oferującej sharing zarówno e-hulajnóg, jak i aut dostawczych.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
konferencja
hulajnoga
ustawa
hive
CityBee
  • jacekmakuch – 04.09.2019

    UTO = Unexpected Trouble Objects

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.