Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Hulajnogi wracają! W miejsce miejskich rowerów

infobike
02.04.2020 08:30
0 Komentarzy

Na ulice Warszawy wróciły elektryczne hulajnogi, których nieuwzględniono w najnowszych obostrzeniach rządu. 31 marca premier ogłosił zakazkorzystania z rowerów miejskich, ale nie …. hulajnóg.

Tę sytuację prawną wykorzystała firma blinkee.city, która 31 marca powróciłana ulice Warszawy.

-„Zdecydowaliśmy się na ten niecodzienny ruch, by nieśćpomoc warszawiakom w tym trudnym okresie pandemii. Nasza firma przeznaczyłaspecjalne fundusze na realizacje dodatkowych dezynfekcji urządzeń, sprawiającże te pojazdy są bezpieczną alternatywą dla roweru miejskiego i transportupubliczneg – przekonuje Marcin Maliszewski,prezes blinkee.city.

Szeroki zakres

Na dzień 31 marca firma Blinkee.city miała w Warszawie 250 skuterówelektrycznych, a od pierwszego kwietnia – 350 hulajnóg elektrycznych.

Docelowow ciągu miesiąca na ulice Warszawy wyjedzie ich blisko 500 a całkowita flotadostępnych pojazdów będzie dążyła do poziomu 1000 sztuk.

Jak informuje firma, w ramach programów pomocy iwolontariatu mieszkańcy (nie tylko Warszawy) mogą korzystać całkowicie za darmolub na bardzo preferencyjnych warunkach z dostępnych pojazdów w większościmiast w Polsce. Stąd też decyzję o udostępnianiu pojazdów w coraz większejliczbie miast. blinkee.city jest promotorem akcji #Zostanwdomu, ale równieżwie, że należy wspierać osoby, które nie mają takiej możliwości i które niosąpomoc innym.

-„Mamy nadzieję, że hulajnogi blinkee.city będą ułatwieniemw dotarciu do pracy, czy na miejsce niesionej przez naszych użytkownikówpomocy. Jako polska firma szczególnie czujemy odpowiedzialność za wsparciaspołeczeństwa. Jesteśmy przekonani, że wspólnie uda nam przetrwać ten okres,nieważne ile będzie trwał –apeluje Blinkee.

Antywirusowa profilaktyka

Pojazdy blinkee.city są czyszczone i dezynfekowane nabieżąco – czyli zawsze przy wymianie baterii lub gdy trafią do serwisu, adodatkowo nasi serwisanci dezynfekują pojazdy, które stoją na ulicach.

Operator zaleca w trakcie korzystania z pojazdów noszeniejednorazowych rękawiczek, a sam transport przeznaczony jest do indywidualnegoprzemieszczania się w celach niezbędnych, opisanych w najnowszych informacjachi zaleceniach rządu Rzeczypospolitej Polskiej.

-„Jako dostawcy usługi wynajmowania jednośladówelektrycznych widzimy potrzebę powrotu hulajnóg do Warszawy w szczególności, żewszyscy inni operatorzy wycofali się, a miejski rower został zawieszony.Poruszanie się pieszo bądź transport indywidualny jest obecnie jedną znajbezpieczniejszych form przemieszczania się, dlatego też nie chcemy, w tychtrudnych chwilach, opuszczać naszych użytkowników – mówi Marcin Maliszewski,prezes blinkee.city. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każdy ma możliwośćpozostania w domu i jest posiadaczem samochodu. Wiemy, że są osoby -bohaterowie dnia codziennego – które muszą pomóc innym i w bezpieczny sposóbdotrzeć do pracy, aby nasze społeczeństwo mogło funkcjonować – dodaje MarcinMaliszewski.

Rower stoi

Przypominamy, że od 1 kwietnia nie działa system Warszawskiego RoweruPublicznego Veturilo.

Zgodnie z wytycznymi rządu, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawiepolecił firmie Nextbike Polska – operatorowi sytemu Veturilo – zawieszeniefunkcjonowania Warszawskiego Roweru Publicznego od 1 do 11 kwietnia.

Terminalezostały wyłączone, a rowery zablokowane na stacjach. Na każdej z nich pojawisię informacja o zawieszeniu systemu.

Rowery pozostaną na stacjach, z wyjątkiemelektrycznych jednośladów, które operator przewiezie do magazynu.

Komentarze