TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Hybrydowy rower w plebiscycie Focusa
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 02.01.2018 18:11:57
Zdj. PAP

W plebiscycie magazynu Focus na najlepsze polskie innowacje znalazł się rower z napędem hybrydowym, którego autorami są studenci z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Głosować można do końca stycznia 2018 roku.

W plebiscycie magazynu Focus na najlepsze polskie innowacje znalazł się rower z napędem hybrydowym, którego autorami są studenci z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Głosować można do końca stycznia 2018 roku.

Redaktorzy magazynu Focus wybrali najciekawsze, wg nich, polskie innowacje. W plebiscycie SOCZEWKI FOCUSA 2017 można oddawać głosy na trzy kategorie innowacji: medyczne, techniczne i informatyczne. W drugiej kategorii można głosować na rower z napędem hubrydowym.

Tak o rowerowej innowacji pisze Focus:

Grupa studentów Politechniki Śląskiej pod kierownictwem prof. Damiana Gąsiorka zaprojektowała jednoślad nowej generacji. Ma on napęd nożny, wspomagany w razie potrzeby silnikiem elektrycznym (bateria jest umieszczona w ramie roweru). Elektrycznie sterowane jest także skręcanie – wystarczy nacisnąć na manetkę przy kierownicy. Rower nie ma szprych. Napęd jest przenoszony bezpośrednio na "oponę" tylnego koła za pośrednictwem zębatki. Prototyp roweru złożono z ponad 300 plastikowych części wydrukowanych na drukarkach 3D. Docelowo konstrukcja ma być wykonana

www.polsl.pl

Głosować można poprzez stronę soczewki.focus.pl

Więcej o rowerze można przeczytać tu >>


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gliwice
Focus
hybrydowy rower
Politechnika Śląska
plebiscyt
głosowanie
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.