TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jakdojade dla warszawskich rowerzystów
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.05.2018 22:03:16
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Od początku maja w aplikacja Jakdojade podpowie jak szybko poruszać się rowerem miejskim po Warszawie. Funkcję zasponsorował Citi Handlowy.

Od początku maja w aplikacja Jakdojade podpowie jak szybko poruszać się rowerem miejskim po Warszawie. Funkcję zasponsorował Citi Handlowy.

Rowerzyści poruszający się po ulicach Warszawy (żadne inne miasto w Polsce nie ma takiej funkcji) mogą sprawdzać trasy przejazdu kiedy korzystają z wypożyczalni rowerów Veturilo. Jak informuje Citi Handlowy przez aplikację Jakdojade dowiedzą się, gdzie znajdą najbliższą stację rowerową i jak szybko dotrą rowerem do miejsca docelowego. Potem aplikacja podpowie też, gdzie najlepiej oddać rower, by nie tracić czasu na poszukiwania stacji oddalając się od docelowego miejca. Aplikacja Jakdojade z nową funkcjonalnością jest już dostępna w AppStore i Google Play.

Nowa funkcja w aplikacji Jakdojade (należy po wpisaniu miejsca docelowego i wyszukaniu opcji dojazdu wybrać nowa zakładkę "Rower Miejski") - wskazuje najbliższą stację rowerową i informuje, ile dostępnych rowerów użytkownik tam znajdzie. Aplikacja oblicza też czas przejazdu danej trasy i jej koszt – w przypadku czasu jazdy rowerem poniżej 20 minut, informuje, że przejazd będzie bezpłatny. Co szczególnie wygodne – wskazuje stację końcową, gdzie użytkownik będzie mógł oddać rower. Aplikacja zlicza całkowity czas dotarcia do celu – jazdę rowerem oraz czas dojścia do i od stacji rowerowej.

- Współpraca z Jakdojade to kolejny punkt na mapie rozwoju naszego strategicznego projektu Citi Handlowy Bikes. Niezmiennie namawiamy warszawiaków do przesiadania się na rowery – i dajemy kolejne ku temu powody. Teraz, dzięki Citi Handlowy, w aplikacji Jakdojade możemy szybko i wygodnie zaplanować trasę z wykorzystaniem systemu rowerów miejskich – mówi Miguel Mendes, dyrektor Departamentu Zarządzania Doświadczeniami Klientów Citi Handlowy. – Mamy nadzieję, że dzięki nowej możliwosci jeszcze więcej warszawiaków zacznie przemieszczać się na dwóch kółkach. To rzeczywiste działanie na rzecz walki o jakość powietrza w stolicy oraz nasze samopoczucie.

Nowa funkcja w Jakdojade pozwoli także przełączyć się do aplikacji Citi Handlowy Bikes w celu wypożyczneia roweru lub pobrać ją na telefon. Aplikacja Citi Handlowy Bikes to dodatkowe, przydatne funkcje dla użytkownika rowerów miejskich:

  • pozwala sprawdzić, od jakiej emisji CO2 uchroniliśmy Warszawę dzięki wykorzystaniu roweru zamiast samochodu – wynikiem użytkownicy mogą podzielić się w mediach społecznościowych;
  • umożliwia szybkie wyszukanie dostępnych rowerów na mapie stacji i błyskawiczne wypożyczenie roweru za pomocą kodu QR
  • informuje, że bezpłatny czas jazdy dobiega końca 5 minut przed upłynięciem darmowych 20 minut;
  • monitoruje i zapamiętuje przebytą trasy przez GPS – nie tylko pokonany dystans, ale także koszt przejazdu i spalone kalorie.
  • umożliwia zaplanowania treningu po wybranej trasie w wybranym dniu.

Funkcja planowania trasy po mieście rowerem w aplikacji jakdojade.pl będzie dostępna dla użytkowników przez cały sezon rowerowy 2018.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Veturilo
rowery miejskie
City Handlowy
Jakdojade
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.