Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Jedna oferta na Wrocławski Rower Miejski 2019-2022

infobike
04.09.2018 07:30
0 Komentarzy

31 sierpnia magistrat otworzył oferty w przetargu WrocławskiRower Miejski na lata 2019-2022. Jedyną propozycję złożył obecny operatorsystemu firma Nextbike Polska.

Przetarg na uruchomienie oraz kompleksową eksploatacjęsamoobsługowej wypożyczalni rowerów publicznych magistrat ogłosił 17 lipca.Zamówienie obejmuje minimum 2065 rowerów, w tym 65 niestandardowych, na conajmniej 200 stacjach wyposażonych w nie mniej niż 2000 stojaków.

Początek jego okresu obowiązywania urzędnicy wyznaczyli na28 września, a koniec na 31 grudnia 2022 roku.

Termin składania ofert upłynął 31 sierpnia. Swoją propozycjęzłożyła tylko jedna firma – Nextbike, czyli obecny operator WrocławskiegoRoweru Miejskiego. Koncern zaproponował ceny:

  1. 20 533 158,76 PLN brutto za wersję podstawową;

  2. 24 639 790, 50 PLN brutto za wersję rozszerzoną(opcja);

Z kolei budżet zamawiającego to 16000000 PLNbrutto, co oznacza spore przekroczenie budżetu. Co zrobi Wrocław? Albo anuluje zamówieniei ogłosi powtórkę, albo dołoży kasę i wybierze NextBike wg przyjętych kryteriów:

  • cena – 60 procent

  • przyłączenie dodatkowych stacji – 20%

  • udostępnienie rowerów z siedmiobiegową przekładniąwewnętrzną – 14%

  • czas na usunięcie awarii terminala – 6%

Raport z konsultacji

W czerwcu miasto opublikowało raport z konsultacjidotyczących rozwoju systemu Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Wskazało dokładnelokalizacje nowych stacji, a także przedstawiło rozwiązania, które zostanąwprowadzone od przyszłego roku. Główne oczekiwanie mieszkańców tj. zwiększenieilości rowerów i stacji będzie realizowaneod wiosny 2019 roku.

Zgodnie z planami magistratu Wrocławski Rower Miejski odpołowy przyszłego roku będzie miał 2 tys. rowerów, a stacje pojawią się nawiększości osiedli Wrocławia, m.in. na Leśnicy, Psim Polu, Stabłowicach,Zakrzowie, Brochowie, Lipie Piotrowskiej, Księżu Małym, Maślicach i Jagodnie.

Nowy system ma działać od 1 marca przyszłego roku (wtedyotworzy się połowa stacji), a w pełni – od 1 czerwca.

600 rowerów ma być dostępnych przez cały rok, także odgrudnia do lutego, kiedy obecny system jest zamknięty, a zimowych stacji będzietyle samo, co letnich. Nowy system ma też uwzględniać wypożyczalnię nietypowychrowerów: tandemów, cargo, elektrycznych, składanych, trójkołowych, dziecięcychi handbike'ów.

Komentarze