TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jedź ostrożnie. Nurogęsi! I to na drodze rowerowej.
WARSZAWA.PL InfoBike.pl - Opublikowano: 15.05.2020 19:35:37
Jedź ostrożnie. Nurogęsi. I to na drodze rowerowej. fot. UM Warszawa

W ciagu drogi rowerowej na ulicy Czerniakowskiej w Warszawie, powstało nowe nietypowe oznakowanie. To realizacja pomysłu zgłoszonego przez mieszkańców. Napisy mają pomóc chronić skrzydlatych mieszkańców stolicy.

W ciągu drogi rowerowej na ulicy Czerniakowskiej w Warszawie, powstało nowe nietypowe oznakowanie. To realizacja pomysłu zgłoszonego przez mieszkańców. Napisy mają pomóc chronić skrzydlatych mieszkańców stolicy.

Nurogęsi to rzadki gatunek ptaków wodnych. Spotkać je można m.in. w Łazienkach Królewskich. Co roku w okresie lęgowym pokonują trasę z Łazienek, wzdłuż Kanału Piaseczyńskiego, przez ulicę Czerniakowską, i dalej aż do Wisły. Okres ten trwa od marca do maja.

O ptaki od kilku lat dba Zarząd Zieleni. Wspólnie z ornitologami sprawdzają teren parku na Agrykoli. W kwietniu media obiegła zaś informacja, jak stołeczni policjanci zatrzymali ruch samochodów na Wisłostradzie, właśnie po to, żeby przepuścić rodzinę nurogęsi.

Z kolei Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) już 2017 roku ustawił na ul. Myśliwieckiej oraz na ul. Czerniakowskiej znaki “Uwaga, dzikie kaczki" oraz wykonał specjalne przerwy w betonowym murku, żeby ułatwić kaczkom drogę.

Teraz, za sugestią mieszkańców, postanowiono pójść o krok dalej. Na jednym z miejskich profili w mediach społecznościowych internauci zaproponowali, żeby na drodze dla rowerów również wykonać oznakowanie ostrzegawcze w trosce o bezpieczeństwo dzikich kaczek. Niezwłocznie przystąpiono do realizacji tego sympatycznego pomysłu.

Szablon rysunkowy przedstawiający nurogęś z młodymi to owoc zdolności plastycznych pracowników Wydziału Zrównoważonej Mobilności ZDM.

Napisy “Jedź ostrożnie. Nurogęsi" można spotkać na drodze rowerowej na ul. Czerniakowskiej w rejonie przystanków autobusowych vis-à-vis Kanału Piaseczyńskiego.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
droga
oznakowanie
Warszawa