TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jeżdżąc na rowerze można pomóc Caritas Archidiecezji Łódzkiej
PAP - Opublikowano: 13.07.2017 18:25:07
Jeżdżąc na rowerze można pomóc Caritas Archidiecezji Łódzkiej

Każdy rowerzysta może przyczynić się do stworzenia przydatnej aplikacji dla wolontariuszy Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Charytatywna organizacja stworzyła drużynę, która dzięki przejechanym kilometrom może pozyskać fundusze na ten cel.

Każdy rowerzysta może przyczynić się do stworzenia przydatnej aplikacji dla wolontariuszy Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Charytatywna organizacja stworzyła drużynę, która dzięki przejechanym kilometrom może pozyskać fundusze na ten cel.

Jak wyjaśnił w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej Tomasz Kopytowski, bierze ona udział w projekcie Fundacji LOTTO "odLOTTOwa jazda z OSHEE", w ramach którego można pozyskać fundusze na wsparcie wolontariatu.

"W naszym przypadku staramy się o pieniądze na realizację projektu mobilnej aplikacji, dzięki której będziemy mogli lepiej kontaktować się z naszymi wolontariuszami. Chcemy ten kontakt usprawnić poprzez nowe narzędzia, bo tych wolontariuszy mamy coraz więcej" – powiedział. Dodał, że pomysł został zakwalifikowany do drugiego etapu konkursu, w którym 50 pozarządowych organizacji rywalizuje poprzez "kręcenie kilometrów na rowerze".

"Zapraszamy wszystkich jeżdżących w wakacje na rowerze do przyłączenia się do naszej drużyny. To naprawdę nie kosztuje wiele, a przy okazji naszej rekreacji możemy zrobić dużo dobrego. Kręcić kilometry dla Caritas może każdy, kto ma w swojej kieszeni smartfon z aplikacją Endomondo. Trzeba ją tylko uruchomić i dołączyć w niej do naszej drużyny" – tłumaczył Kopytowski.

Akcja Caritas "Nakręć się na wolontariat" rozpoczęła się 3 lipca i potrwa do 15 września. Dofinansowanie otrzymają cztery projekty, na rzecz których zostanie wyjeżdżonych na rowerze najwięcej kilometrów.

Do tej pory licząca obecnie 89 osób drużyna Caritas "wykręciła" blisko 6,5 tys. km.

"Aby poprawić wynik planujemy organizację wspólnych wycieczek oraz rozmawiamy o przyłączeniu się do naszej drużyny instytucji, m.in. rowerowych patroli straży miejskiej, czy policji. Każda osoba, niezależnie od miejsca zamieszkania, jeżdżąca na rowerze jest dla nas cenna i może nam pomóc" - dodał Kopytowski. (PAP)

bap/ bos/
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Caritas Archidiecezji Łódzkiej
Caritas
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.