TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jutro rowerowy, gospodarski objazd po Gdyni
InfoBike.pl - Opublikowano: 22.10.2019 10:30:35
Jutro rowerowy, gospodarski objazd po Gdyni; fot. UM Gdynia

W środę, 23 października o godzinie 16.15 odbędzie się kolejny etap audytu polityki rowerowej Gdyni.

W środę, 23 października o godzinie 16.15 odbędzie się kolejny etap audytu polityki rowerowej Gdyni. Audyt będzie miał formę wspólnego objazdu rowerowego po naszym mieście. Do udziału w nim zaproszeni są wszyscy mieszkańcy, radni, pracownicy urzędu i osoby zainteresowane rozwojem ruchu rowerowego.

Przejazd ma na celu ocenę jakości i komfortu gdyńskiej infrastruktury rowerowej. Naoczne sprawdzenie warunków ruchu rowerowego umożliwi wypracowanie zestawu rekomendacji. Będą to działania potrzebne i możliwe do wdrożenia w ciągu najbliższych 2 lat. Wszystko po to, aby można było bezpieczniej i wygodniej poruszać się rowerem w naszym mieście. W ciągu dwugodzinnej przejażdżki z ekspertami ds. polityki rowerowej, uczestnicy spojrzą na Gdynię z nowej perspektywy, dokumentując wszelkie interesujące czy wymagające interwencji miejsca. Przejazd będzie obejmował istotne z punktu widzenia polityki rowerowej cele podróży, takie jak dworzec kolejowy jako węzeł przesiadkowy, urząd miasta, centrum handlowe, szkołę, osiedle mieszkaniowe oraz wiele innych.

Objazd rowerowy jest częścią procesu realizacji audytu polityki rowerowej BYPAD czternastu gmin wchodzących w skład Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot. Zgodnie z metodologią dzieli się on na kilka podstawowych etapów. Po realizacji części diagnostycznej i konsultacyjnej rozpoczyna się etap wizji lokalnej istniejącej infrastruktury rowerowej.

Nie ma złej pogody

Znane przysłowie mówi, że na rower nie ma złej pogody, bywają jedynie nieodpowiednio do niej przygotowani rowerzyści. Dlatego warto właściwe przygotować się do jazdy, uwzględniającej jesienne warunki atmosferyczne. Tempo jazdy będzie wolne z częstymi przerwami umożliwiającymi omówienie istotnych szczegółów. Wszystkich zainteresowanych prosimy o ewentualne potwierdzenie udziału u pana Jakuba Furkala: j.furkal@zdiz.gdynia.pl.

Spotkanie rozpocznie się 23 października o godz.16.15 przed budynkiem Urzędu Miasta przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54. Miasto prosi o przyjazd własnymi rowerami.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Gdynia