TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania 2018: Jarosław Wałęsa za zmniejszeniem ruchu w Gdańsku-Oliwie
PAP TransInfo.pl - Opublikowano: 25.08.2018 17:18:49
Kampania 2018: Jarosław Wałęsa za zmniejszeniem ruchu w Gdańsku-Oliwie (źródło: Facebook/Jarosław Wałęsa)

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska, europoseł PO Jarosław Wałęsa powiedział w sobotę, że Oliwa jako jedna z ważnych dzielnic miasta, potrzebuje zmniejszenia ruchu samochodów poprzez wprowadzenie np. na części ulic ruchu jednokierunkowego.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska, europoseł PO Jarosław Wałęsa powiedział w sobotę, że Oliwa jako jedna z ważnych dzielnic miasta, potrzebuje zmniejszenia ruchu samochodów poprzez wprowadzenie np. na części ulic ruchu jednokierunkowego.

"Oliwa jest miejscem szczególnym, wizytówką Gdańska i jako taka powinna być traktowana w szczególny sposób. Na pewno problemem Oliwy jest to, że stała się, jest, dzielnicą tranzytową. Wiele ruchu w Oliwie nie jest tak naprawdę generowane przez mieszkańców, ale ludzi przejeżdżających przez tę dzielnicę. I należy tak usprawnić tę komunikację, aby polepszyć jakość życia mieszkańcom Oliwy" – podkreślił na konferencji prasowej syn b. prezydenta RP.

Według niego Oliwa potrzebuje "nowych rozwiązań i szlaków komunikacyjnych". Jak ocenił, należy np. na części ulic rozważyć wprowadzenie ruchu jednokierunkowego, a także usprawnić komunikację publiczną oraz zacząć rozbudowę ulicy Spacerowej o trzeci pas dla autobusów.

"Nie może być tak, że najpierw buduje się budynek, biurowiec, a dopiero potem dopiero zastanawiamy się, jak doprowadzić do niego drogę i komunikację publiczną" – dodał polityk.

Zdaniem Wałęsy, podstawą przy takich inwestycjach powinna być konsultacja z radami dzielnic. "Po sposobie procedowania pomysłów z radami dzielnic widać, że są one instrumentalnie postrzegane przez włodarzy naszego miasta. I muszę powiedzieć, że kategorycznie sprzeciwiam się takiemu postępowaniu" – oświadczył.

W jesiennych wyborach samorządowych oprócz Jarosława Wałęsy, kandydatami na najwyższy urząd w Gdańsku są także: sprawujący tę funkcję od 20 lat Paweł Adamowicz, jako kandydat bezpartyjny; działacz PiS Kacper Płażyński (Zjednoczona Prawica), Elżbieta Jachlewska (Lepszy Gdańsk), Andrzej Ceynowa (Sojusz Lewicy Demokratycznej) oraz Jacek Hołubowski (komitet Gdańsk Tworzą Mieszkańcy, współorganizowany przez wyrzuconego z PiS radnego Gdańska Łukasza Hamadyka).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gdańsk
kampania wyborcza
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.