TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania 2018: Patryk Jaki chce zdobyć rowerzystów
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 05.06.2018 13:30:29
Kampania 2018: Patryk Jaki chce zdobyć rowerzystów

Jaki obiecuje wprowadzić ideę szlaków rowerowych do planowania przestrzennego w Warszawie .

W Warszawie można w zaplanowany sposób budować infrastrukturę rowerową - podkreśla kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Proponuje więc m.in. wprowadzenie idei szlaków rowerowych do planowania przestrzennego w Warszawie.

Na konferencji prasowej zorganizowanej we wtorek przy Skwerze Ryskim w Warszawie Jaki zadeklarował, że jeśli zostanie prezydentem Warszawy, będzie wspierał komunikację rowerową. Jego zdaniem polityka rowerowa musi być jednym z fundamentów działań w stolicy, bo - jak podkreślił - wpisuje się ona w politykę zdrowego trybu życia.

Jaki podkreślił, że w Warszawie w zaplanowany sposób zaplanowany można budować infrastrukturę rowerową.

"Dlatego zobowiązujemy się, że wprowadzimy ideę szlaków rowerowych do całego planowania przestrzennego w Warszawie. Nam bardzo zależy na tym, aby odseparować drogi dla kierowców i drogi dla rowerzystów" - oświadczył kandydat na prezydenta stolicy.

Zdaniem Jakiego rowerzyści i kierowcy samochodów mogą "żyć obok siebie w jedności".

"Dlatego mówimy, że będziemy starali się stosować takie nowoczesne instrumenty infrastrukturalne jak światła dedykowane właśnie dla polityki rowerowej, jak śluzy rowerowe, tam gdzie się da, również lewoskręty rowerowe. Będziemy starali się wprowadzać te instrumenty i te narzędzia na ile to możliwe bez kolizji z komunikacją zbiorową i z komunikacją indywidualną" - powiedział Jaki.

Podkreślił, że zależy mu też na tym, aby o polityce rowerowej nie myśleć w kategoriach alternatywnego środka komunikacji do pracy, ale również w kategoriach rekreacyjnych.

Obecny na konferencji prasowej burmistrz dzielnicy Bemowo Michał Grodzki podkreślił, że szlaki rowerowe zostały wdrożone w niewielu miastach w Europie i na świecie.

"Dzięki planom zagospodarowania przestrzennego, dzięki pewnym większym inwestycjom infrastrukturalnym na przykład tunelom, kładkom (...), możemy takie drogi poprowadzić" - podkreślił Grodzki. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
droga
UM Warszawa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.