TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania 2018: Politycy obiecują rowerową edukację. Wrocław
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 08.10.2018 10:30:09
Kampania 2018: Politycy obiecują rowerowe drogi i edukację. Wrocław

Wrocław: Koalicja Obywatelska postuluje rozbudowę sieci ścieżek rowerowych. I nie tylko.

Rozbudowę sieci ścieżek rowerowych we Wrocławiu oraz edukację, która ma się przyczynić do poprawy bezpieczeństwa rowerzystów, postulują radni i kandydaci na radnych Koalicji Obywatelskiej. Chcą też, by w mieście było więcej parkingów dla rowerów.

W niedzielę na konferencji prasowej była posłanka Platformy Obywatelskiej, a obecnie kandydatka na radną Wrocławia Ewa Wolak podkreśliła, że choć sytuacja rowerzystów zmienia się na lepsze, to konieczne są kolejne kroki poprawiające ich sytuację na drogach.

-"Pracowałam w parlamentarnych zespołach, w których udało się opracować korzystne dla rowerzystów prawo. We Wrocławiu w ostatnich latach przybyło ścieżek rowerowych, ale teraz trzeba nadal rozwijać tę sieć. Bardzo ważne jest, że nasz kandydat na prezydenta Jacek Sutryk zapowiedział, że rocznie na infrastrukturę rowerową przeznaczy 30 mln zł" - powiedziała Wolak.

Dodała, że planowane jest wybudowanie m.in. promenady krzyckiej oraz połączenia kładkami pomiędzy osiedlami Maślice i Rędzin oraz nad rzeką Widawą.

Inna kandydat Koalicji Obywatelskiej na radnego Marek Zalewski zaznaczył, że trzeba nie tylko budować ścieżki, ale też je monitorować, sprzątać i naprawiać te wcześniej wybudowane, by nie stanowiły zagrożenia dla użytkowników.

-"Ważne też, by powstawały liczniej parkingi dla rowerów i skuterów. Muszą być monitorowane, co zapewni bezpieczeństwo tego sprzętu. Rowerzysta musi mieć pewność, że znajdzie bezpieczne miejsce, w którym może pozostawić swój rower" - powiedział Zalewski.

Kandydaci KO podkreślili, że niezwykle ważna jest też edukacja na temat bezpieczeństwa – zarówno wśród rowerzystów, jak i kierowców oraz pieszych.

-"Będziemy stawiać bardzo mocno na edukację dotyczącą bezpieczeństwa zarówno wśród rowerzystów, jak i pieszych oraz kierowców. Warto ją rozpocząć już na etapie szkolnym, bo brak wiedzy sprawia, że dochodzi do niebezpiecznych sytuacji" - mówiła radna Agnieszka Rybczak. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
droga
edukacja
Wrocław
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.