TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania 2018: Skurkiewicz zapowiada bezpłatne autobusy w Radomiu
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 29.10.2018 10:00:13
Kampania 2018: Skurkiewicz zapowiada bezpłatne autobusy w Radomiu

Wprowadzenie w Radomiu bezpłatnej komunikacji miejskiej zapowiedział w poniedziałek kandydat PiS na prezydenta tego miasta Wojciech Skurkiewicz.

Wprowadzenie w Radomiu bezpłatnej komunikacji miejskiej zapowiedział w poniedziałek kandydat PiS na prezydenta tego miasta Wojciech Skurkiewicz. Według niego, przyczyni się to do zmniejszenia korków w mieście oraz poprawy stanu powietrza.

-"Dzisiaj chcielibyśmy przekazać informację, że będziemy dążyć do bezpłatnej komunikacji autobusowej w naszym mieście. Bilety idą wkrótce do lamusa" - zapowiedział Skurkiewicz na porannym briefingu i podarł symboliczny bilet autobusowy.

Dodał, że w Radomiu, blisko 220-tysięcznym mieście, należy postawić na bezpłatny transport zbiorowy. "Mam nadzieję, że mieszkańcy Radomia będą z tego korzystać i poruszać się po mieście zbiorową komunikacją, a nie własnymi samochodami" - zaznaczył kandydat na prezydenta. Dodał, że chce stawiać na ekologię. "Mniej samochodów w centrum, mniej spalin, mniejszy smog. Jestem przekonany, że uda nam się to zrealizować w ciągu najbliższych kilku lat" - powiedział Skurkiewicz.

Poinformował, że roczny koszt obsługi komunikacji miejskiej w Radomiu wynosi ok. 50 mln zł. Według niego, odliczywszy m.in. koszty obsługi punktów sprzedaży biletów czy pracy kontrolerów. "Radom - miasto z miliardowym budżetem stać na bezpłatną komunikację miejską" - podkreślił.

W II turze w Radomiu Skurkiewicz spotka się z obecnym prezydentem Radomia Radosławem Witkowskim. Na Skurkiewicza zagłosowało w I turze wyborów 35 043 (40,39 proc.), na Witkowskiego - 39 445 osób (45,47 proc.). Obecny prezydent Radomia w tegorocznych wyborach startuje pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Radosława Witkowskiego "Koalicja na Rzecz Zmian", w skład którego weszli przedstawiciele m.in.: PO, Nowoczesnej i SLD.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
bilet
BKM
Radom
  • Marcin Słodownik – 29.10.2018

    Ale musi być ekstra efekt przy opuszczaniu / podnoszeniu szyby 🙃🤣

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.