TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania Rowerowy Maj w Lublinie
INFOBIKE - Opublikowano: 14.03.2017 19:36:53
Kampania Rowerowy Maj w Lublinie

Lublin zaprasza szkoły do wzięcia udziału w II edycji kampanii Rowerowy Maj. Akcja adresowana jest do uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych oraz ich rodziców i nauczycieli. Najbardziej rowerowa szkoła otrzyma zadaszony parking rowerowy.

Celem tegorocznej Kampanii będzie promocja zdrowego trybu życia wśród uczniów i uczennic oraz zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, wrotkach, rolkach lub hulajnodze zapewnia codzienną dawkę ruchu, przyczyniając się także do poprawy koncentracji w czasie nauki oraz zwiększania umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Rywalizacja w ramach Kampanii odbywać się będzie na poziomie najlepszej szkoły, klas oraz uczniów. Nagrodą główną dla najlepszej szkoły będzie zadaszony parking rowerowy ? informuje Urząd Miasta Lublin.

W I edycji Kampanii Rowerowy Maj w Lublinie wzięło udział łącznie 31 szkół podstawowych i gimnazjalnych, co zaowocowało blisko 30 tysiącami dojazdów do szkoły. Liczba uczniów, którzy aktywnie wzięli w niej udział wyniosła 2700, a tych którzy osiągnęli maksymalną liczbę dojazdów blisko 500.

W ramach przygotowania do Kampanii zostanie zorganizowane spotkanie w Wydziale Oświaty i Wychowania UM Lublin. Jeszcze przed rozpoczęciem akcji w każdej szkole odbędą się specjalne spotkania mające na celu zachęcenie uczniów i uczennic do wzięcia w niej udziału. Równocześnie, podobnie jak w latach poprzednich, zainteresowane klasy będą mogły uczestniczyć w praktycznych zajęciach z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście, będących rozwinięciem wychowania komunikacyjnego w szkołach. 

Zobacz szczegóły lubelskiej akcji >>


Sprawdź też:
Lublin
Rowerowy Maj

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.