TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kampania Rowerowy Maj w Lublinie
INFOBIKE - Opublikowano: 14.03.2017 19:36:53
Kampania Rowerowy Maj w Lublinie

Lublin zaprasza szkoły do wzięcia udziału w II edycji kampanii Rowerowy Maj. Akcja adresowana jest do uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych oraz ich rodziców i nauczycieli. Najbardziej rowerowa szkoła otrzyma zadaszony parking rowerowy.

Lublin zaprasza szkoły do wzięcia udziału w II edycji kampanii Rowerowy Maj. Akcja adresowana jest do uczniów i uczennic klas 4-6 szkół podstawowych oraz ich rodziców i nauczycieli. Najbardziej rowerowa szkoła otrzyma zadaszony parking rowerowy.

Celem tegorocznej Kampanii będzie promocja zdrowego trybu życia wśród uczniów i uczennic oraz zachęcenie do codziennej aktywności fizycznej. Jazda na rowerze, wrotkach, rolkach lub hulajnodze zapewnia codzienną dawkę ruchu, przyczyniając się także do poprawy koncentracji w czasie nauki oraz zwiększania umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Rywalizacja w ramach Kampanii odbywać się będzie na poziomie najlepszej szkoły, klas oraz uczniów. Nagrodą główną dla najlepszej szkoły będzie zadaszony parking rowerowy ? informuje Urząd Miasta Lublin.

W I edycji Kampanii Rowerowy Maj w Lublinie wzięło udział łącznie 31 szkół podstawowych i gimnazjalnych, co zaowocowało blisko 30 tysiącami dojazdów do szkoły. Liczba uczniów, którzy aktywnie wzięli w niej udział wyniosła 2700, a tych którzy osiągnęli maksymalną liczbę dojazdów blisko 500.

W ramach przygotowania do Kampanii zostanie zorganizowane spotkanie w Wydziale Oświaty i Wychowania UM Lublin. Jeszcze przed rozpoczęciem akcji w każdej szkole odbędą się specjalne spotkania mające na celu zachęcenie uczniów i uczennic do wzięcia w niej udziału. Równocześnie, podobnie jak w latach poprzednich, zainteresowane klasy będą mogły uczestniczyć w praktycznych zajęciach z bezpiecznej jazdy rowerem po mieście, będących rozwinięciem wychowania komunikacyjnego w szkołach. 

Zobacz szczegóły lubelskiej akcji >>


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Rowerowy Maj
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.