TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Katowice wydadzą ponad 10 mln zł na drogi rowerowe
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.04.2019 17:11:09
Katowice wydadzą ponad 10 mln zł na drogi rowerowe

Katowice planują wydać w tym roku ponad 10 mln zł na budowę 14 km dróg rowerowych. Miasto będzie również pracowało nad koncepcjami i projektami infrastruktury rowerowej o łącznej długości ponad 7 km.

Katowice planują wydać w tym roku ponad 10 mln zł na budowę 14 km dróg rowerowych. Miasto będzie również pracowało nad koncepcjami i projektami infrastruktury rowerowej o łącznej długości ponad 7 km.

Sieć dróg rowerowych

Dla rowerzystów, podobnie jak dla każdego użytkownika dróg czy chodników, ważna jest spójna sieć infrastruktury transportowej. Katowice planują budowę sieci dróg rowerowych. W tym celu realizowane są inwestycje rowerowe, a w planach miasta jest praca nad koncepcjami i planami nowej infrastruktury.

Traktujemy rower zarówno jako środek rekreacji, jak i transportu. Dlatego decyzją prezydenta Katowic inwestujemy znaczne środki w rozbudowę infrastruktury dla cyklistów. Przykładowo w 2017 roku zrealizowaliśmy projekty warte ponad 7 mln zł, w ubiegłym roku wykonaliśmy szereg działań koncepcyjnych i projektowych, dzięki którym w tym roku będzie można wykonać prace w terenie. W 2019 roku powstanie ok. 14 km tras rowerowych, na co przeznaczymy ponad 10 mln zł – powiedział Bogusław Lowak, naczelnik wydziału transportu.

Łączenie dróg

Jedną z największych inwestycji rowerowych, które będą zrealizowane w tym roku, jest połączenie w ciągu ulicy Armii Krajowej na odcinku od ulicy Bażantów do ul. Marzanny. Koszt budowy tego odcinka o długości 1890 metrów wyniesie 4,8 mln zł – informuje Urząd Miejski w Katowicach.

Rowerowe połączenia pojawią się także w okolicy centrów przesiadkowych. Kosztem 650 tys. zł powstanie droga rowerowa pomiędzy Centrum Przesiadkowym "Ligota, a Centrum Przesiadkowym "Brynów" o długości 670 metrów. Z kolei ul. Medyków i Centrum Przesiadkowym "Ligota" połączy droga rowerowa o długości 1540 metrów – wartość tej inwestycji wyniesie 1,05 mln zł. Dodatkowo ulica Medyków zostanie połączona z rondem Huchrackiego drogą rowerową o długości 2,7 km. Z kolei na Osiedlu Witosa realizowana będzie inwestycja o wartości ponad 850 tys. zł - ul. Rataja zostanie połączona z trasą rowerową nr 103. Nowa droga rowerowa powstanie także wzdłuż ul. Lotniska. Ponad kilometr trasy rowerowej połączy ulicę Francuską z ul. Pułaskiego.

Prace koncepcyjne i projektowe

Jak informuje katowicki magistrat, poza budową nowych dróg rowerowych w tym roku będą też wykonywane prace koncepcyjne i projektowe, które umożliwią realizowanie inwestycji w następnych latach. Najważniejsze plany dotyczą m.in. sporządzenia projektu na następujące połączenia: Giszowca i Nikiszowca (o długości 2400 metrów), ul. Radockiego i ul. Braci Wiechułów (820 m), ul. Gospodarczej z ul. Graniczną / Pułaskiego (ok. 4000 m)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Katowice
droga
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.