TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Katowicki City by bike z nową stacją
InfoBike.pl - Opublikowano: 02.07.2019 10:30:29
Katowicki City by bike z nową stacją

Ruszyła wypożyczalnia rowerów iejskich "Libero Katowice", ufundowana przez kompleks przy Kościuszki 229.

1 lipca katowicka sieć rowerowa powiększyła się o 66. punkt wypożyczeń. W godzinach popołudniowych uruchomiona została stacja "Libero Katowice". Rowerzyści skorzystają ze stacji i rowerów dzięki sponsorskiemu wsparciu inwestora - katowickiego kompleksu handlowego u zbiegu ulic Kościuszki i Kolejowej.

"Libero Katowice" to 66. stacja City by bike, a równocześnie 15. punkt wypożyczeń, który powstaje dzięki wsparciu sponsorów, chcących dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju katowickiego systemu rowerów publicznych. To oznacza, że 23% wszystkich lokalizacji w Katowicach powstało za sprawą zaangażowania i pomocy biznesu.

Razem ze stacją "Libero Katowice" do systemu City by bike zostało włączonych 8 nowych rowerów.

W związku z tym, od tej pory katowicki rower miejski składa się z 66 stacji i 552 jednośladów.

- Cieszymy się, że nasi klienci i mieszkańcy okolicy mogą korzystać z punktu wypożyczeń zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie naszego centrum. Coraz więcej Katowiczan przesiada się na dwa kółka, korzystając z systemu katowickiej sieci rowerowej. Teraz będą mogli dotrzeć i wypożyczyć pojazdy również w Libero - mówi Iwo Knopik, Marketing Manager Libero Katowice.

Statystyki 2019

City by bike w tym roku wystartował z początkiem kwietnia. Od tego czasu odnotowano 102 900 wynajmów, a grono rowerzystów powiększyło się o 11 500 osób. W sumie, od 2015 roku, wypożyczeń w stolicy aglomeracji śląskiej było 461 500, a rejestracji – 53 700.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Katowice
NextBike