TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kieleckie przystanki autobusowe nominowane do Makabryły 2016
GAZETA WYBORCZA-KIELCE - Opublikowano: 10.03.2017 16:25:01

Jak informuje Gazeta Wyborcza-Kielce - budowa 81 przystanków rozpoczęła się w połowie kwietnia i oficjalnie zakończyła się z końcem października 2016 r. W ostatnich dniach wykonawca usuwał jeszcze mniejsze i większe usterki znalezione podczas odbioru inwestycji.

Teraz kieleckie przystanki autobusowe zostały nominowane do antynagrody Makabryła 2016. "Na pierwszy rzut oka nie są brzydkie. Wykonane z metalu, nowoczesne. Nominacja w tym wypadku dotyczy bardziej funkcji, niż odstręczającej estetyki" - czytamy w uzasadnieniu.

Makabryła to plebiscyt organizowany przez portal bryla.pl. Jak zaznaczono "nie służy szkalowaniu kogokolwiek, lecz ma za zadanie wywołać dyskusję na temat jakości architektury i sposobu projektowania miast". W czwartek ze zgłoszonych nominacji wybrano dziesięć pojawiających się najczęściej.

W tym gronie ? obok Świątyni Opatrzności Bożej, centrum handlowego na Krupówkach oraz kościoła Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu ? znalazły się też kieleckie przystanki autobusowe.

Jak zaznaczono w uzasadnieniu, nominacja w tym wypadku "dotyczy bardziej funkcji, niż odstręczającej estetyki". Przypomniano, że kontrowersje wzbudzała też jakość wykonania i koszty związane z inwestycją ? przebudowę 81 przystanków autobusowych wyceniono na 32 mln. "Tak duże koszty inwestycji tłumaczono koniecznością sfinansowania wymiany nawierzchni i przebudowy fragmentów ulic" ? napisano w nominacji.

"To, co najbardziej doskwiera mieszkańcom Kielc, to niefunkcjonalne rozwiązania. Zadaszenie nie chroni ani przed deszczem, ani przed słońcem" ? można przeczytać w uzasadnieniu. Dodano, że projekt wiat przystankowych został wyłoniony w konkursie architektonicznym. "Nawet jeśli uznamy, że estetyka jest kwestią gustu, to jeśli inwestycja nie spełnia podstawowych wymagań funkcjonalnych, nie może być uznana za udaną" ? podsumowali autorzy uzasadnienia.

Głosowanie potrwa do 16 marca.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
ZTM Kielce
przystanek

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.