TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił 7-letnią dziewczynkę na rowerze
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.10.2019 17:18:42
Kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił 7-letnią dziewczynkę na rowerze

W Raczycach, w województwie wielkopolskim, kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił 7-letnią dziewczynkę jadącą na rowerze. Dziecko prawdopodobnie przebywało na chodniku.

W Raczycach, w województwie wielkopolskim, kierowca ciężarówki śmiertelnie potrącił 7-letnią dziewczynkę jadącą na rowerze. Dziecko prawdopodobnie przebywało na chodniku.

Jak powiedziała PAP sierż. sztab. Małgorzata Michaś, do tragedii doszło w piątek przed godziną 8 w miejscowości Raczyce koło Ostrowa Wielkopolskiego (gmina Odolanów), przy ul. Leśnej.

"7-latka, która jechałarowerem, została potrącona przez samochód ciężarowy, wywrotkę. Niestety w wyniku tego zdarzenia dziewczynka poniosła śmierć na miejscu" - powiedziała PAP Michaś. Dodała, że policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. "Mężczyzna był trzeźwy, ale oczywiście została pobrana od niego krew do dalszych badań" - zaznaczyła.

Dziewczynka prawdopodobnie jechała chodnikiem

Potwierdziła również, że wstępne informacje wskazują na to, iż dziewczynka prawdopodobnie jechała chodnikiem. "Aczkolwiek wszystko musi zostać dokładnie wyjaśnione" - podkreśliła.

Na miejscu są policjanci i prokurator. "Trwają czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia" - poinformowała Michaś. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Raczyce
wypadek
potrącenie
  • Sebbastian Pioro – 04.10.2019

    Wiarygodność.... 😂😂😂😂 Rano już były podane na innych portalach bardziej rzetelne informacje. Dziewczynka i jej matka jechały rowerami - dziewczynka nagle zjechała z chodnika na ulicę wprost pod koła ciężarówki... Treść artykułu: " Tragiczny wypadek w Raczycach w Wielkopolsce. W piątek rano wywrotka przewożąca piasek potrąciła 7-letnią dziewczynkę, która jechała na rowerze. Dziecko zginęło na miejscu. Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 8 rano na ul. Leśnej w Raczycach. Jak informuje ostrow24.tv, dziewczynka jechała rowerem po chodniku przy lewej stronie jezdni. Blisko 7-latki jechała jej mama. Kierowca samochodu ciężarowego chciał ominąć auto stojące na poboczu z prawej strony i zjechał na lewy pas. Wówczas dziewczynka zjechała z chodnika, wpadając pod koła wywrotki przewożącej piasek. Wielkopolska: Kierowca, który potrącił dziewczynkę na rowerze, był trzeźwy 7-letnia dziewczynka zginęła na miejscu. Okoliczności zdarzenia ustala policja pod nadzorem prokuratury. Kierowca ciężarówki został przebadany. Jak informuje portal ostrow.naszemiasto.pl, ustalono, że w momencie wypadku mężczyzna prowadzący wywrotkę był trzeźwy."

  • Zygmunt Białka – 05.10.2019

    Tragedia wszystkich 😢

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !