TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystkę
PAP - Opublikowano: 10.05.2018 17:02:13
Kierowca śmiertelnie potrącił rowerzystkę

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który potrącił rowerzystkę i nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła. Sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który potrącił rowerzystkę i nie udzielając jej pomocy uciekł z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła. Sprawcy grozi kara do 12 lat więzienia.

Do wypadku doszło w nocy 7 maja na drodze krajowej nr 91 w okolicach Piotrkowa Tryb. Kierujący samochodem ciężarowym potrącił 61-letnią rowerzystkę, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa piotrkowskiej policji asp. Ilona Sidorko, poszukiwaniem sprawcy zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego piotrkowskiej komendy.

"Dokładnie przeanalizowali drogi, jakimi mógł poruszać się kierowca ciężarówki. Sprawdzili także zapisy monitoringów, dzięki którym dotarli do firmy przewozowej a następnie kierowcy, który pokonywał tą trasę. Oględziny pojazdu potwierdziły okoliczności wypadku" – wyjaśniła.

Dodała, że 27-latek był zaskoczony ustaleniem. Usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, za co grozi kara do 12 lat więzienia. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Piotrków Trybunalski
potrącenie
kierowca
wypadek
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.