TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kilkadziesiąt rowerów dla dzieci z domów dziecka
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.10.2018 18:43:52
Zdj. rowerpomaga.pl

Już niemal 50 rowerów przekazano podopiecznym domów dziecka dzięki akcji "Rower Pomaga", której celem jest zachęcenie Polaków, by przesiedli się z samochodów na jednoślady i ograniczyli emisję CO2 – podali organizatorzy z bielskiej Fundacji Ekologicznej Arka.

Już niemal 50 rowerów przekazano podopiecznym domów dziecka dzięki akcji "Rower Pomaga", której celem jest zachęcenie Polaków, by przesiedli się z samochodów na jednoślady i ograniczyli emisję CO2 – podali organizatorzy z bielskiej Fundacji Ekologicznej Arka.

Prezes Arki Wojciech Owczarz powiedział, że w akcji, której czwarta edycja dobiegła końca, rowerzyści zarejestrowali blisko 51 mln km przejechanych w tym roku. "Za każdy 1 mln km ufundowany przez sponsorów rower trafiał do dzieci z domów dziecka. W tym roku akcja miała rekordowy zasięg" – powiedział.

Dla porównania w ub.r. uczestnicy akcji przejechali ponad 5 mln km.

"Najwięcej kilometrów zarejestrowały duże miasta. +Rowerową stolicą+ został Gdańsk, do którego trafiło aż siedem bicykli. Miasto zostało uhonorowana jednośladem w kolorze złotym. W czołówce była też Warszawa, Zabrze i Katowice. W akcję włączyły się także mniejsze miejscowości, jak Włoszczowa, Kraśnik czy Głogów" – powiedział Owczarz.

Akcja Arki łączy tematykę społeczną z ekologiczną. Rejestrując przejechane na jednośladach kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl można od razu zobaczyć, ile wyniosłaby emisja CO2, gdyby tę samą odległość pokonać samochodem. Owczarz podał, że wykorzystywany jest przelicznik, który stosuje Europejska Unia Cyklistów. Uwzględnia on nie tylko emisję CO2 przez samochód, ale też cały cykl jego produkcji oraz budowę dróg i infrastruktury. "Blisko 51 mln km na rowerze oznacza o 12,7 tys. CO2 mniej w atmosferze" - powiedział prezes.

Fundacja ekologiczna Arka z Bielska-Białej istnieje od 2005 r. Skupia się przede wszystkim na edukacji w dziedzinie gospodarki odpadami i dbałości o klimat.(PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Rower Pomaga
domy dziecka
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.