TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kolejny rowerowy kilometr w Gdańsku. Wzdłuż Bulońskiej
InfoBike.pl - Opublikowano: 05.11.2018 15:30:30
Kolejny rowerowy kilometr w Gdańsku. Wzdłuż ul. Bulońskiej; fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Droga dla rowerów powstała po obu stronach ul. Bulońskiej. Ma ona w sumie około 950 metrów długości. Za osiem miesięcy powstanie kolejny rowerowy odcinek - wzdłuż ul. Turystycznej.

Droga dla rowerów powstała po obu stronach ul. Bulońskiej. Ma ona w sumie około 950 metrów długości. Za osiem miesięcy powstanie kolejny rowerowy odcinek - wzdłuż ul. Turystycznej.

Gdańska droga rowerowa wzdłuż ul. Bulońskiej powstała ona w ramach większego projektu, którym jest budowa tzw. Nowej Bulońskiej Północnej. To blisko kilometr nowej trasy dla jednośladów w Pieckach-Migowie, a na tym nie koniec. W przyszłym roku gotowa będzie ścieżka rowerowa łącząca tę dzielnicę z Jasieniem, a także ścieżka budowana obecnie na Wyspie Sobieszewskiej.

Droga dla rowerów powstała po obu stronach ul. Bulońskiej. Ma ona w sumie około 950 metrów długości. Jej szerokość to dwa metry - na całym odcinku. Standardowo ma nawierzchnię bitumiczną, w kolorze czerwonym, dzięki czemu łatwo odróżnić ją od chodnika przeznaczonego dla pieszych. Jednośladem można przejechać więc wygodnie na nowych odcinkach od ul. Rakoczego do skrzyżowania z ul. Myśliwską, bądź od skrzyżowania z ul. Myśliwską do wysokości ul. Marusarzówny. Budowa tej drogi zakończyła się we wrześniu br. Po tym Miasto wybudowało w okolicy ul. Marusarzówny dodatkowo stojak rowerowy.

Droga rowerowa na ul. Bulońskiej połączyła się z już istniejącą wzdłuż ul. Rakoczego, natomiast w przyszłym roku "włączy się" w tą, która powstanie w ramach budowy tzw. Nowej Bulońskiej Północnej.

To będzie ponad 2-kilometrowa droga rowerowa z infrastrukturą towarzyszącą: od skrzyżowania ulicy Bulońskiej z ulicą Myśliwską do skrzyżowania ulicy Jabłoniowej i Warszawskiej.

W ramach inwestycji, poza jezdnią i torowiskiem, powstanie m.in. węzeł integracyjny tramwajowo – autobusowy tzw. "węzeł Ujeścisko" wraz z parkingiem dla samochodów osobowych i rowerów. Na planowanych przystankach tramwajowych oraz na węźle integracyjnym "Ujeścisko" zbudowane zostaną zadaszone parkingi rowerowe, a nad potokiem Siedleckim powstanie most (drogowy, tramwajowy).

Cała inwestycja gotowa będzie jesienią 2019 r.

Kierunek - Wyspa!

Sporo dzieje się też na Wyspie Sobieszewskiej. Po kilku unieważnionych w ubiegłym roku przetargach, Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska rozstrzygnęła w czerwcu br. konkurs na budowę dwukierunkowej drogi rowerowej na gdańskiej wyspie, która będzie oznakowana jako trasa R10, a więc o znaczeniu międzynarodowym.

W ramach inwestycji zbudowana zostanie droga rowerowa o szerokości 3 metrów wzdłuż ul. Turystycznej i ul. Boguckiego w Gdańsku, czyli drogi wojewódzkiej nr 501, na odcinku około 4,4 km: od skrzyżowania z ul. Przegalińską do skrzyżowania z ul. Pohoreckiego.

Realizacja tego projektu obejmuje także przebudowę skrzyżowania ulic Turystycznej i Przegalińskiej, gdzie powstanie mini rondo, a także budowę chodników i oświetlenia. Przy okazji powstaną również zatoki autobusowe, przebudowane zostaną sieci podziemne, a po zakończonych pracach dokonane zostaną także nasadzenia zastępcze drzew.

W ostatnich tygodniach wzdłuż obu ulic trwały roboty przygotowawcze, w tym karczowanie drzew i krzaków.

- Obecnie układane są sieci gazowe, wodociągowe, a także montowane jest oświetlenie. Trwają też intensywne prace ziemne. Te najbardziej widoczne są aktualnie przy ul. Boguckiego, od strony Świbna – informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Przetarg na realizację tego zadania wygrało konsorcjum firm: Kruszywo sp. z o.o. i Bituminium sp. z o.o. Koszt inwestycji to 14,1 mln złotych. Prace powinny zakończyć się w czerwcu 2019 roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Gdańsk
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.