TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec pierwszego sezonu Koszalińskiego Roweru Miejskiego – 78 tys. wypożyczeń
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 10.12.2018 17:29:00
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Z końcem listopada zakończył się inauguracyjny sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego. Od 27 kwietnia z wypożyczalni skorzystano 78 tys. razy. W systemie zarejestrowało się ponad 9 tys. użytkowników. Koszalińska wypożyczalnia składa się ze 100 rowerów i 10 stacji.

Z końcem listopada zakończył się inauguracyjny sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego. Od 27 kwietnia z wypożyczalni skorzystano 78 tys. razy. W systemie zarejestrowało się ponad 9 tys. użytkowników. Koszalińska wypożyczalnia składa się ze 100 rowerów i 10 stacji.

"Koszaliński Rower Miejski jest przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Proste, sprawne i niezawodne funkcjonowanie całego systemu bardzo szybko przekonało koszalinian do częstego korzystania z rowerów. Jeżeli do tego dodamy nowoczesną infrastrukturę rowerową, bardzo dobrą współpracę miasta ze środowiskiem rowerowym, czy  działania na rzecz promowania ruchu i aktywności na rowerach oraz co za tym idzie na rzecz ochrony środowiska – dostrzegamy nową jakość w koszalińskiej przestrzeni publicznej. Co ważne – zauważają ją także specjaliści z branży – powiedział  prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Dowodem jest ostatni ranking pisma "Rowertour", które awansowało nasze miasto aż o 14 miejsc w górę, dzięki czemu zajmujemy 12 lokatę w kraju. To  oczywiście nie oznacza, że spoczniemy na laurach. Przed nami kolejne prace m.in. związane z tworzeniem roweru regionalnego, opartego o współpracę z sąsiednimi gminami i miastami" – dodaje Jedliński.

 "To pierwszy sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jego wyników. Każdy rower został wypożyczony średnio niemal 800 razy. Niektóre mają za sobą nawet 1500 przejazdów. Widać wyraźnie, że koszaliński system spełnia swoje założenia, a rowery służą mieszkańcom nie tylko w celach rekreacyjnych, ale przede wszystkim w codziennym transporcie" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

 Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koszalin
Koszaliński Rower Miejski
Nextbike
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.