TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec rekordowego sezonu Poznańskiego Roweru Miejskiego
PAP - Opublikowano: 17.12.2017 21:44:06
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Przeszło milion razy wypożyczane były rowery w tym sezonie Poznańskiego Roweru Miejskiego (PRM). Operator systemu poinformował, że jednoślady można wypożyczać jeszcze do końca tygodnia; rowery na ulice Poznania wrócą na wiosnę.

Przeszło milion razy wypożyczane były rowery w tym sezonie Poznańskiego Roweru Miejskiego (PRM). Operator systemu poinformował, że jednoślady można wypożyczać jeszcze do końca tygodnia; rowery na ulice Poznania wrócą na wiosnę.

Spółka Nextbike Polska, która jest operatorem PRM podała, że w tym roku w Poznaniu rowery wypożyczono 1,058 mln razy. W systemie zarejestrowało się 41 tys. nowych użytkowników, ich łączna liczba wynosi już niemal 100 tysięcy. O ponad połowę wzrosła też średnia liczba wypożyczeń każdego roweru.

"To ważny współczynnik, który pokazuje, że rozbudowa systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego przyczyniła się do wzrostu jego efektywności" – powiedział dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu Piotr Snuszka.

W 2017 roku system został rozbudowany. Liczy obecnie 89 stacji, w tym dwie sponsorskie, w których na użytkowników czeka 970 rowerów.

O północy z niedzieli na poniedziałek zostanie wyłączona możliwość wypożyczenia rowerów PRM. Przez najbliższych kilka dni potrwa ich magazynowanie. W trakcie zimy jednoślady przejdą gruntowny przegląd i konserwację.

"Przerwa zimowa to przerwa dla użytkowników i rowerów, dla nas to czas wytężonej pracy, by przygotować sprzęt do nowego sezonu. Poznań jest jednym z trzech polskich miast, które w tym roku przekroczyły milion wypożyczeń i jedynym naszym systemem, w którym sezon rowerowy trwał tak długo" – powiedział prezes Nextbike Polska Tomasz Wojtkiewicz.

W tym roku sezon PRM trwał ponad dziewięć miesięcy. W 2018 roku system powiększy się o 200 rowerów i 20 stacji. Do dyspozycji użytkowników będzie 109 stacji, a w nich niemal 1,2 tys. rowerów.

W tym roku, poza Poznaniem, Nextbike Polska uruchomił jeszcze trzy systemy rowerowe w Wielkopolsce – w Szamotułach, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Poznański Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
Nextbike Polska
ZTM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.