TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec sezonu Gliwickiego Roweru Miejskiego – 94 tys. wypożyczeń
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.12.2018 15:39:16
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Zakończył się sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego. Od 1 marca do 30 listopada z wypożyczalni skorzystano około 94 tys. razy. Rowery wrócą na ulice 1 marca przyszłego roku.

Zakończył się sezon Gliwickiego Roweru Miejskiego. Od 1 marca do 30 listopada z wypożyczalni skorzystano około 94 tys. razy. Rowery wrócą na ulice 1 marca przyszłego roku.

Gliwiczanie na początku sezonu mogli korzystać ze 100 rowerów rozmieszczonych w 10 stacjach. W ciągu miesiąca system rozbudowano o 50 rowerów i 5 stacji.

"Jesteśmy w Gliwicach już drugi sezon i bardzo nas cieszy, że popularność Gliwickiego Roweru Miejskiego nie tylko nie maleje, ale wręcz rośnie. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba wypożyczeń wzrosła o połowę, do 94 tysięcy. To naprawdę świetny wynik. W systemie zarejestrowanych jest już 14 tysięcy osób, ale korzystają z niego również użytkownicy zarejestrowani w innych systemach Nextbike" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Gliwicki Rower Miejski to jeden z ośmiu systemów Nextbike, z których w tym sezonie można było korzystać w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wszystkie systemy rowerowe – w Gliwicach, Katowicach, Chorzowie, Zabrzu, Tychach, Świętochłowicach, Siemianowicach Śląskich i Sosnowcu – można było obsługiwać za pomocą jednego założonego w systemie Nextbike konta. W Gliwicach co piąte wypożyczenie zostało dokonane przez osoby zarejestrowane w innych systemach – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

"Gliwiczanie, a także przyjeżdżający codziennie do naszego miasta, na przykład na uczelnię czy do szkół, zaakceptowali rower miejski i chętnie z niego korzystają. Warto więc kontynuować tę inicjatywę. Mamy nadzieję, że kolejny sezon będzie równie udany" – mówi Marek Jarzębowski, rzecznik prasowy prezydenta Gliwic.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Gliwice
Gliwicki Rower Miejski
Nextbike
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.