TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koniec sporu zbiorowego w MZK Zamość
KRONIKA TYGODNIA - Opublikowano: 12.04.2019 11:51:55

Zamość: Koniec sporu zbiorowego w MZK. Związki podpisały porozumienie z zarządem

Jak informuje Kronika Tygodnia  - 8 kwietnia, po wielogodzinnych rozmowach, jakie podjęły związki zawodowe z władzami spółki zakończył się spór zbiorowy w Miejskim Zakładzie Komunikacji w Zamościu.


Informację o zakończeniu rokowań przekazał nam prezes MZK Krzysztof Szmit. Zgodnie z wynegocjowanym porozumieniem, od 1 kwietnia br. pracownicy otrzymają 100 zł netto podwyżki, a od 1 stycznia 2020 - 100 zł brutto.

W ten sposób zakończono spór zbiorowy, trwający oficjalnie od września 2018 roku. W wielogodzinnych negocjacjach wzięły udział związki zawodowe: NSZZ ''Solidarność'', związek zawodowy pracowników MZK i nowo-utworzony związek ''Solidarność '80''.

- Nie jestem zadowolony z wysokości podwyżek, ale ważne, że wreszcie udało się podpisać porozumienie i nie dojdzie do strajku. Oczywiście, ciągle jest ryzyko i pozostajemy w ''pogotowiu'', obserwując sytuację w spółce - stwierdził Andrzej Efner, przewodniczący zakładowego NSZZ ''Solidarność''.

Poprzedni strajk odbył się 9 października ubr., kiedy to kierowcy poszli na masowe zwolnienia lekarskie. Przez kilka godzin nie kursowały wtedy autobusy kilku linii, w głównej linii 3 zamojskiego MZK, obsługującej centrum miasta.


WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kierowca
MZK Zamość
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.