TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Konin z umową na kolejne rowerowe drogi
InfoBike.pl - Opublikowano: 07.06.2018 17:00:23
Konin z umowa na kolejny rowerowy etap

W Koninie wybudują kolejne kilometry ścieżek rowerowych.

W środę, 30 maja, w Urzędzie Miejskim w Koninie podpisano umowę z wykonawcą drugiego etapu budowy oraz przebudowy ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w mieście.

Asfaltowe ścieżki wybuduje firma JULMAT Konin (Maciej i Beata Zaradzcy). Zadanie realizowane jest w ramach projektu "Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie K OSI Miasta Konina". Przewidywany termin zakończenia prac to 30 września 2018 roku.

W zakres zadania wchodzi budowa dróg rowerowych o nawierzchni bitumicznej oraz chodników z betonowej kostki brukowej, wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, zlokalizowanych na odcinkach: ul. Zakładowa - od ul. Kleczewskiej do gazowni, dł. 1,452 km, ul. I. Paderewskiego - od ul. Kleczewskiej (strona północna), dł. 1,111 km, ul. Piłsudskiego - od ul. Pułaskiego, dł. 0,231 km, ul. Park 700-Lecia; dł. 0,463 km. Wartość umowy to 2 mln 800 tys. zł (brutto).

Przypomnijmy, że w mieście trwa już realizacja pierwszego etapu budowy ścieżek rowerowych (5,140 km). Prace wykonuje firma TRAKCJA PRKiL.

Dodajmy, że umowa obejmuje również wykonanie punktów przesiadkowych tj. nawierzchni, zatok autobusowych oraz przyłączy elektroenergetycznych dla 8 punktów, utwardzenie terenu pod wypożyczalnie rowerów oraz przebudowę sygnalizacji świetlnych niezbędnych do połączenia ścieżek rowerowych na skrzyżowaniach.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
umowa
UM Konin
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.