TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszalin. Blisko 3 mln zł na infrastrukturę pieszo-rowerową
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.01.2020 17:45:10
Zdj. www.wzp.pl

Blisko 3 mln zł dostanie Koszalin na zmiany w infrastrukturze pieszo-rowerowej. Unijne pieniądze na ten cel przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Miasto wybuduje za nie ponad 4 km nowych tras dla pieszych i rowerzystów.

Blisko 3 mln zł dostanie Koszalin na zmiany w infrastrukturze pieszo-rowerowej. Unijne pieniądze na ten cel przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego. Miasto wybuduje za nie ponad 4 km nowych tras dla pieszych i rowerzystów.

Unijne dofinansowanie dla Koszalina

Koszalin dostanie niecałe 3 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Środki pochodzące z RPO WZ 2014-2020 wykorzystane będą na pokrycie kosztów zmian w miejskiej infrastrukturze pieszo-rowerowej. Jak informuje UMWZ, część inwestycji już się zakończyła, część będzie kontynuowana. Porozumienie przyznające eurofundusze podpisali we wtorek, 21 stycznia 2020 roku w Koszalinie wicemarszałek województwa Tomasz Sobieraj oraz prezydent Piotr Jedliński.

Ponad 4 km tras pieszych i rowerowych

W ramach projektu powstanie ponad 4 km nowych tras dla pieszych i cyklistów. Koszt wszystkich prac wyniesie około 4,5 mln zł. Urząd Marszałkowski z puli eurofunduszy Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 dołoży do zmian ponad 2,7 mln zł.

- Infrastruktura obejmuje 7 koszalińskich ulic - powiedział zachodniopomorski wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Do tej pory efekty inwestycji widać już na 80-metrowym odcinku ul. Mazowieckiego, od strony ul. Bosmańskiej, na prawie 400-metrowym odcinku ul. Dzierżęcińskiej, od ul. Dębowej do ul. Gołębiej oraz na ponad 1-kilometrowym odcinku ul. Wojska Polskiego, na wysokości od ul. 4 Marca do ul. Dębowej. Prace, które mają zakończyć się do grudnia 2022 roku, zaplanowano także przy ul. Prostej i ul. Ks. Popiełuszki (ok. 1 km), ul. Krańcowej (650 m) oraz na Osiedlu Europejskim, od kompleksu parkowego przy ul. Władysława IV (600 m) – czytamy na oficjalnej stronie UMWZ.

- Nowe drogi rowerowe oraz ciągi piesze mają być alternatywą dla transportu samochodowego oraz wpłynąć na ograniczenie ruchu drogowego w centrum miasta, jak i na spadek emisji zanieczyszczeń - powiedział prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koszalin
Zachodniopomorskie
droga
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.