TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszalin. Rowery miejskie udają się na zimową przerwę
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 26.11.2019 23:35:49
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

To ostatni tydzień z Koszalińskim Rowerem Miejskim. Po 30 listopada rowery trafią do magazynu na zimową przerwę. Od marca z koszalińskiej wypożyczalni skorzystano 52,5 tys. razy. Rowery wrócą na ulice wiosną przyszłego roku.

To ostatni tydzień z Koszalińskim Rowerem Miejskim. Po 30 listopada rowery trafią do magazynu na zimową przerwę. Od marca z koszalińskiej wypożyczalni skorzystano 52,5 tys. razy. Rowery wrócą na ulice wiosną przyszłego roku.

Od 1 marca do 26 listopada z Koszalińskiego Roweru Miejskiego korzystano 52,5 tysiąca razy. Z jednego roweru korzystano średnio 520 razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 13 tysięcy użytkowników. Podczas zimowej przerwy rowery przejdą gruntowny przegląd i serwis, wymienione zostaną zużyte elementy.

Szczyt wypożyczeń w czerwcu

Tylko w czerwcu – miesiącu największej aktywności rowerowej – jednoślady zostały wypożyczone ponad 10 tys. razy, co stanowiło prawie 20 procent wszystkich wypożyczeń sezonu. Rekordowa pod względem liczby wypożyczeń była niedziela – 7 kwietnia. Z każdego roweru skorzystano statystycznie 5,7 razy, co dało wynik 574 wypożyczeń – informuje operator systemu, firma Nextbike Polska.

- W każdym sezonie koszalińskie rowery cieszą się dużą popularnością. Także grono osób korzystających z rowerów miejskich zwiększyło się o ponad 4 tysiące. To oznacza, że liczba zarejestrowanych użytkowników wzrosła o 30 procent i na rowerach miejskim jeździ teraz ponad 13 tys. koszalinian - podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska.

- Bardzo się cieszę, że Koszaliński Rower Miejski, który stał się nierozerwalną częścią koszalińskiego krajobrazu, nadal jest niezwykle popularny wśród mieszkańców Koszalina. Statystyki potwierdzają, że był to bardzo dobry pomysł, który poprzez promocję zachowań ekologicznych, propaguje aktywny styl życia. Jestem przekonany, że dzięki kontynuacji Koszalińskiego Roweru Miejskiego wzrośnie świadomość ekologiczna zarówno wśród mieszkańców Koszalina jak i turystów odwiedzających nasze Miasto — powiedział Piotr Jedliński, Prezydent Miasta Koszalina.

Najaktywniejsi są trzydziestolatkowie

Z danych operatora sieci wypożyczalni Koszalińskiego Roweru Miejskiego, firmy Nextbike Polska, wynika, że najliczniejszą grupę – 28 proc. wszystkich zarejestrowanych – stanowią użytkownicy w wieku 30-39 lat (blisko 3,7 tys. osób). Równie aktywni są koszalinianie w wieku 18-25, jest ich 25 procent.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koszalin
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.