TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszalin wybuduje blisko 1,5 km ciągu pieszo-rowerowego
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 01.02.2019 19:20:05
Koszalin wybuduje blisko 1,5 km ciągu pieszo-rowerowego

Wzdłuż ul. Władysława IV w Koszalinie powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości blisko 1,5 km. Inwestycja powstanie wraz z budową odcinka drogi nr 167. Koszt prac wyniesie ponad 32 mln zł. W piątek podpisano umowę na wykonanie robót.

Wzdłuż ul. Władysława IV w Koszalinie powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości blisko 1,5 km. Inwestycja powstanie wraz z budową odcinka drogi nr 167. Koszt prac wyniesie ponad 32 mln zł. W piątek podpisano umowę na wykonanie robót.

Blisko 1,5-kilometrowy odcinek drogi nr 167 - w ciągu ul. Władysława IV w Koszalinie od ronda gen. Maczka do węzła drogi ekspresowej S6 - zostanie rozbudowany i przebudowany za ponad 32 mln zł. Umowę na wykonanie robót podpisano w piątek w koszalińskim magistracie.

Przetarg, do którego przystąpiły trzy firmy, wygrała spółka Strabag z Pruszkowa. Jej oferta była najtańsza. Strabag zobowiązał się wykonać rozbudowę i przebudowę drogi nr 167 w ciągu ul. Władysława IV w Koszalinie od ronda gen. Maczka do węzła drogi ekspresowej S6 za ponad 32,6 mln zł.

Termin wykonania robót określono na 31 października 2022 r. z możliwością skrócenia go o rok. Okres gwarancji i rękojmi wynosi 6 lat. Inwestor chce uzyskać 85 proc. dofinansowania zadania z Regionalnego Programu Operacyjnego WZ na lata 2014-2020. Stosowny wniosek złożono do Urzędu Marszałkowskiego WZ.

W ramach inwestycji wykonana ma być droga o długości blisko 1,5 km wraz ze ścieżką pieszo-rowerową z wydzielonym pasem dla rowerów, drogami dojazdowymi do ogrodów działkowych. Na skrzyżowaniu z ul. Duńską ma powstać rondo turbinowe. Planowane są zatoki autobusowe z wiatami przystankowymi oraz ta do ważenia pojazdów. Na ul. Duńskiej ma powstać pętla autobusowa. Okoliczni działkowcy zyskają też 188 miejsc parkingowych, w tym 12 dla osób niepełnosprawnych.

Zadanie obejmuje również wykonanie kanalizacji deszczowej, przebudowę wodociągu i gazociągu, a także budowę oświetlenia ulicznego. Planuje się postawić 121 słupów oświetleniowych z oprawami typu LED. Na sfinansowanie inwestycji miasto Koszalin zamierzało przeznaczyć ponad 40,3 mln zł. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koszalin
ciąg pieszo-rowerowy
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.