TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszalin z rowerem miejskim. Jutro feta
InfoBike.pl - Opublikowano: 27.04.2018 12:39:22
Koszalin z miejskim rowerem

Dzisiaj - 27 kwietnia - rozpoczął funkcjonowanie Koszaliński Rower Miejski. Oficjalnie rozpoczęcie sezonu rowerowego zaplanowano na jutro - w sobotę na Rynku Staromiejskim będzie moc atrakcji.

Dzisiaj - 27 kwietnia - rozpoczął funkcjonowanie Koszaliński Rower Miejski. Oficjalnie rozpoczęcie sezonu rowerowego zaplanowano na jutro - w sobotę na Rynku Staromiejskim będzie moc atrakcji.

-"27 kwietnia 2018 roku będzie dla naszego miasta jedną z ważniejszych dat w tych działaniach samorządu, które adresowaliśmy bezpośrednio do mieszkańców. Jestem przekonany, że pojawienie się w tym dniu na mapie Koszalina roweru miejskiego sprawi, że korzystanie z jednośladów będzie dużo prostsze i wygodniejsze. Dzięki udogodnieniom, jakie niesie cały system komunikacji rowerowej, będziemy mogli łatwiej dojechać do pracy, szkoły, częściej korzystać z wypoczynku na rowerze, aktywniej spędzać czas wolny. Pełniej zadbamy też o własne zdrowie, lepsze samopoczucie. Rower miejski to również wymierny wkład miasta w ochronę środowiska, dbanie o jakość powietrza i ograniczanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Liczę, że 10 stacji, 100 rowerów i wiele kilometrów ścieżek rowerowych budowanych z myślą o komforcie i bezpieczeństwie koszalinian przyczynią się do dalszego rozwoju naszego miasta. Zapraszam do korzystania z nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych w Koszalinie!" – mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

"Rower miejski to nie tylko sposób na rekreację, ale również wygodny, ekologiczny i szybki środek codziennego transportu. W połączeniu z tradycyjnymi środkami komunikacji publicznej jest doskonałą konkurencją dla transportu samochodowego" – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Koszalińskiego Roweru Miejskiego. "Zachęcam do wykorzystywania roweru miejskiego właśnie w ten sposób, na pierwszych i ostatnich kilometrach podróży, np. przy dojeździe do węzła przesiadkowego, właściwego przystanku czy dworca."

Z systemu może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej KoszalinskiRowerMiejski.pl, przez terminal umiejscowiony przy każdej stacji wypożyczeń lub infolinię. Należy również wnieść 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą późniejsze wypożyczenia. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować te osoby, które posiadają już konto Nextbike założone w innym systemie, np. w Kołobrzegu, Szczecinie, Poznaniu czy Berlinie. Mogą one z niego korzystać wypożyczając rower również w Koszalinie. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za każdą następną godzinę po 2 złote. Maksymalny czas jednego wypożyczenia to 12 godzin.

Aby wypożyczyć rower wystarczy wpisać na terminalu stacji wypożyczeń swój numer telefonu i kod PIN, który otrzymujemy podczas rejestracji, oraz numer wypożyczanego roweru, a potem wypiąć rower z elektrozamka. Można również skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej Nextbike. Nie wymaga ona każdorazowego logowania w systemie. Wystarczy wpisać numer roweru lub zeskanować kod QR.

Rower można oddać na tej samej lub dowolnej innej stacji Koszalińskiego Roweru Miejskiego – Gnieźnieńska, Targowisko, Dworzec, Przemysłowa, Jamno, Wąwozowa, Politechnika, Budowlanka, Zielona i Ratusz. Ich lokalizacje można znaleźć na stronie internetowej KoszalinskiRowerMiejski.pl, w aplikacji i na terminalach każdej stacji wypożyczeń.

Tegoroczny sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego potrwa do końca listopada.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Koszalin
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.