TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Koszaliński Rower Miejski wraca 1 marca
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.02.2019 14:05:03
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Koszalin jest jednym z miast, którego wypożyczalnia rowerów miejskich prowadzona przez Nextbike Polska, wróci na ulice po zimowej przerwie z początkiem marca. Na użytkowników będzie czekało 100 rowerów w 10 stacjach. Pierwsze 20 minut jazdy będzie bezpłatne.

Koszalin jest jednym z miast, którego wypożyczalnia rowerów miejskich prowadzona przez Nextbike Polska, wróci na ulice po zimowej przerwie z początkiem marca. Na użytkowników będzie czekało 100 rowerów w 10 stacjach. Pierwsze 20 minut jazdy będzie bezpłatne.

Drugi sezon Koszalińskiego Roweru Miejskiego potrwa od 1 marca do 30 listopada. Koszalińska wypożyczalnia działa w ramach projektu projektu "Inwestycje w zintegrowaną infrastrukturę związaną z transportem niskoemisyjnym na terenie Koszalina" i jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020.

Mieszkańcy Koszalina bardzo  chętnie korzystali z jednośladów miejskich. Rower miejski to doskonałe narzędzie edukacji ekologicznej, wytworzenia pewnej mody na zdrowy styl życia, aktywność, witalność. To sposób na utrzymanie dobrej kondycji i zdrowia. Te aspekty przyświecały mi od samego początku działań na rzecz realizacji tego pomysłu, który został bardzo dobrze przyjęty przez koszalinian i turystów – mówi prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

Umowa z wyłonioną w przetargu firmą Nextbike została zawarta na świadczenie kompleksowej usługi umożliwiającej wypożyczenie roweru w jednej z dziesięciu stacji. Rower miejski służy promocji zachowań energooszczędnych. Firma Nextbike świadczy usługę obejmującą zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację rowerów, pobieranie opłat za korzystanie z roweru miejskiego oraz utrzymanie i obsługę wszystkich urządzeń związanych z funkcjonowaniem KRM w czasie trwającej trzy lata umowy. Urząd Miejski nadzoruje prace pod kątem ich zgodności z zapisami umowy, dba, aby rower miejski był wykonany starannie, estetycznie i był bezpieczny dla jego użytkowników – informuje operator wypożyczalni, firma Nextbike Polska.

Cennik

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za każdą następną godzinę po 2 złote. Maksymalny czas jednego wypożyczenia to 12 godzin.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Koszalin
Koszaliński Rower Miejski
wypożyczalnia rowerów
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.