TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków. Budowa drogi rowerowej wzdłuż Wisły
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 01.10.2019 17:54:14
Kraków. Budowa drogi rowerowej wzdłuż Wisły

W Krakowie rozpoczęła się budowa brakującego fragmentu drogi rowerowej wzdłuż Wisły. Chodzi o 330 metrowy odcinek od ul. Widłakowej do ul. Tynieckiej. Realizacja inwestycji wyniesie 1,5 mln złotych.

W Krakowie rozpoczęła się budowa brakującego fragmentu drogi rowerowej wzdłuż Wisły. Chodzi o 330 metrowy odcinek od ul. Widłakowej do ul. Tynieckiej. Realizacja inwestycji wyniesie 1,5 mln złotych.

Wg informacji oficjalnej strony internetowej Krakowa, prace przy realizacji nowej drogi mają rozpocząć się 1 października. Dotychczas rowerzyści w rejonie ul. Widłakowej zjeżdżali na ul. Tyniecką lub korzystali z wydeptanej ścieżki os strony rzeki. Nowa, 330-metrowa droga w północno-wschodniej części miasta pozwoli bezpiecznie i komfortowo pokonać ten odcinek.

Nowa droga rowerowa ma mieć szerokość od 2,5 do 4 m. W miejscach, w których jest znaczna różnica wysokości, droga zostanie zabezpieczona balustradami

Nie po wałach

Jak informuje krakowski Urząd Miejski, w pierwotnej wersji ścieżka miała zostać poprowadzona wałami. Z uwagi na fakt, że część działek nie miała uregulowanego stanu prawnego, postanowiono dokonać zmian w projekcie. Droga została poprowadzona na obszarze międzywala rzeki Wisły.

Droga, która powstanie, znajduje się w strefie szczególnego zagrożenia powodzią, dlatego projektanci zadbali, aby została odpowiednio zabezpieczona. Ostatnia warstwa ułożona zostanie z betonu wałowanego, który charakteryzuje się trwałością i odpornością na powstawanie kolein. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa grudnia. Realizacja prac uzależniona będzie od warunków pogodowych. Zadanie realizowane jest w trybie "zaprojektuj i zbuduj". Dokumentacja projektowa kosztowała ponad 99 tys. zł, realizacja pochłonie 1,5 mln zł – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
droga
Wisła
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.