TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków chwali się rowerowymi dokonaniami
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.01.2019 18:17:46 1 komentarz
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

Obecnie w Krakowie jest 230 km infrastruktury rowerowej. W 2018 roku stolica Małopolski budowała drogi rowerowe, w tym roku trwają prace nad planami kolejnych dróg i przy budowie nowej infrastruktury rowerowej.

Obecnie w Krakowie jest 230 km infrastruktury rowerowej. W 2018 roku stolica Małopolski budowała drogi rowerowe, w tym roku trwają prace nad planami kolejnych dróg i przy budowie nowej infrastruktury rowerowej.

W ubiegłym roku w Krakowie wybudowano nowe drogi rowerowe m.in. wzdłuż odcinków ulic: Nowohuckiej, Zakopiańskiej, Piasta Kołodzieja, Srebrnych Orłów, Wiślickiej czy Marii Konopnickiej. Prace nad nowymi drogami rowerowymi trwają również na początku tego roku.

Dzięki pracom budowlanym przy ul. Dzięki niebawem Prokocim zostanie połączony infrastrukturą rowerową z centrum miasta. Teraz trwają rozmowy z PKP ponieważ droga rowerowa ma biec nad torami kolejowymi.

Jak informuje oficjalny portal internetowy Krakowa opracowywane są projekty dróg dla rowerów: od ul. Powstańców wzdłuż ulic Strzelców i Lublańskiej do estakady wraz z dostosowaniem tunelu łączącego ulice Brogi-Rakowicka do ruchu rowerowego; wzdłuż ulic Babińskiego i Skotnickiej od ul. Bunscha do ul. Trockiego.

Przetargi w 2019 roku

Miasto planuje ogłosić przetargi na budowę dróg rowerowych w pierwszym kwartale tego roku. Przetargi będą dotyczyły dróg rowerowych: od klasztoru Sióstr Norbertanek do istniejącego odcinka ścieżki przy moście Zwierzynieckim, od Wioślarskiej do ul. Jodłowej oraz od ul. Mirowskiej do granicy miasta; budowę ścieżki wzdłuż al. Solidarności oraz z projektu budżetu obywatelskiego "Łączymy Parki Krakowa".

Infrastruktura rowerowa przy okazji budowy dróg

W ramach modernizacji linii tramwajowej do Bronowic, obok wymiany nawierzchni i chodników, budowana jest droga rowerowa. Droga dla rowerzystów powstaje też przy przebudowywanej ul. Igołomskiej oraz Trasie Łagiewnickiej. Podobnie będzie przy okazji ul. Krakowskiej. Tu w sercu Kazimierza, po remoncie jednej z najważniejszych jego ulic znajdzie się miejsce dla rowerzystów. Prace prowadzone były również wzdłuż ul. Armii Krajowej, na odcinku od ul. Przybyszewskiego oraz na ul. Jasnogórskiej do granic miasta. Ale z uwagi na zimę i temperatury niesprzyjające pracom bitumicznym prace zostały przerwane do wiosny - informuje oficjalny portal internetowy Krakowa.

Rowerem do pracy

Pracownicy krakowskich firm, w ramach konkursu "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko", przejechali ponad milion km na rowerach. W akcji uczestniczyło 80 firm i instytucji.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
infrastruktura rowerowa
  • citaro – 12.01.2019

    Wydali jedną czwartą zaplanowanego budżetu i się jeszcze chwalą. Zbudowali jakieś 5 km DDRów

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.