TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków: Decyzja BikeU jest zaskakująca
InfoBike.pl - Opublikowano: 28.11.2019 14:30:50
Kraków: Decyzja BikeU jest zaskakująca ; fot. UM Kraków

31 grudnia firma BikeU – operator systemu rowerów miejskich Wavelo, zamknie swoją działalność w Krakowie.

31 grudnia firma BikeU – operator systemu rowerów miejskich Wavelo, zamknie swoją działalność w Krakowie.

W związku z tym od 1 grudnia zostaje wstrzymana sprzedaż abonamentów miesięcznych. Do końca roku system będzie dostępny dla użytkowników korzystających z zakupionych, aktywnych planów. Miasto planuje wyłonić nowego operatora systemu w przyszłym roku, tak by krakowianie dalej mogli korzystać z systemu rowerów miejskich jako uzupełnienia oferty transportowej Krakowa.

-"Decyzja firmy BikeU, właściciela Wavelo, koncesjonariusza roweru publicznego, jest dla miasta zaskakująca. W codziennych raportach dotyczących liczby wypożyczeń oraz długości trwania tychże wypożyczeń nie ma odzwierciedlenia podawany przez koncesjonariusza powód, czyli działalność operatorów hulajnóg elektrycznych – mówi Marcin Wójcik z Zarządu Transportu Publicznego.

Dane na ten temat są dostępne na stronie internetowej Mobilnego Krakowa.

-"Nieznaczne różnice w porównaniu z 2018 r. mogą być spowodowane przez warunki pogodowe, na które transport rowerowy jest bardzo wrażliwy, szczególnie na opady i silny wiatr – dodaje Wójcik.

Wszelkie informacje dotyczące abonamentów i kont użytkowników roweru miejskiego Wavelo można uzyskać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Kraków
BikeU
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.