TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków: Decyzja BikeU jest zaskakująca
InfoBike.pl - Opublikowano: 28.11.2019 14:30:50
Kraków: Decyzja BikeU jest zaskakująca ; fot. UM Kraków

31 grudnia firma BikeU – operator systemu rowerów miejskich Wavelo, zamknie swoją działalność w Krakowie.

31 grudnia firma BikeU – operator systemu rowerów miejskich Wavelo, zamknie swoją działalność w Krakowie.

W związku z tym od 1 grudnia zostaje wstrzymana sprzedaż abonamentów miesięcznych. Do końca roku system będzie dostępny dla użytkowników korzystających z zakupionych, aktywnych planów. Miasto planuje wyłonić nowego operatora systemu w przyszłym roku, tak by krakowianie dalej mogli korzystać z systemu rowerów miejskich jako uzupełnienia oferty transportowej Krakowa.

-"Decyzja firmy BikeU, właściciela Wavelo, koncesjonariusza roweru publicznego, jest dla miasta zaskakująca. W codziennych raportach dotyczących liczby wypożyczeń oraz długości trwania tychże wypożyczeń nie ma odzwierciedlenia podawany przez koncesjonariusza powód, czyli działalność operatorów hulajnóg elektrycznych – mówi Marcin Wójcik z Zarządu Transportu Publicznego.

Dane na ten temat są dostępne na stronie internetowej Mobilnego Krakowa.

-"Nieznaczne różnice w porównaniu z 2018 r. mogą być spowodowane przez warunki pogodowe, na które transport rowerowy jest bardzo wrażliwy, szczególnie na opady i silny wiatr – dodaje Wójcik.

Wszelkie informacje dotyczące abonamentów i kont użytkowników roweru miejskiego Wavelo można uzyskać kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta systemu.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Kraków
BikeU