TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków. Na cmentarz pojedź rowerem miejskim
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.10.2019 19:28:24
Zdj. UM Kraków

Kraków ułatwia dojazd na nekropolie rowerami miejskimi. Od 30 października do 4 listopada w mieście będą działały mobilne stacje rowerowe Wavelo w obrębie sześciu największych miejskich cmentarzy.

Kraków ułatwia dojazd na nekropolie rowerami miejskimi. Od 30 października do 4 listopada w mieście będą działały mobilne stacje rowerowe Wavelo w obrębie sześciu największych miejskich cmentarzy.

To kolejny raz, gdy Kraków ułatwia dojazd na cmentarze rowerami miejskimi. W poprzednim roku firma BikeU, która jest operatorem krakowskiej wypożyczalni, zdecydowała się ułatwić korzystanie z rowerów miejskich podczas Wszystkich Świętych oraz Zaduszkek.

Sześć mobilnych stacji Wavelo

Przy sześciu największych krakowskich nekropoliach od 30 października do 4 listopada będą stały mobilne stacje Wavelo, w których będzie można bez dodatkowej opłaty zostawić rowery Wavelo.

W ubiegłym roku alternatywny środek dojazdu na cmentarze, jakim są rowery Wavelo wybrało niemal 500 osób. To tylko pokazuje, że ten pomysł spotkał się z ciepłym przyjęciem wśród krakowian – mówi Albert Wójtowicz, dyrektor operacyjny projektu Wavelo.

W tym roku ponownie zdecydowaliśmy się na uruchomienie mobilnych stacji Wavelo przy największych cmentarzach w mieście. Zachęcamy do wybrania roweru w te szczególne dni. To łatwy, przyjemny i przyjazny środowisku, a do tego pozwalający uniknąć korków środek transportu - dodaje.

Lokalizacje mobilnych stacji

  • Rakowickim (od ul. Prandoty)

  • Batowickim (od ul. Powstańców)

  • Podgórskim (od al. Pod Kopcem)

  • Białoprądnickim (od ul. Piaszczystej)

  • Prokocim (od ul. Podmiłów)

  • Bieżanów (od ul. Mała Góra)

Jak informuje oficjalny portal internetowy Krakowa, obszar hot spotów widoczny jest na mapie Wavelo – zarówno w przeglądarce internetowej, jak i w aplikacji mobilnej. I to właśnie za pomocą smartfonów użytkownicy mogą sprawdzić czy zakończenie przejazdu odbywa się w zakresie stacji mobilnej. Hot spoty czynne będą od środy, 30 października do poniedziałku, 4 listopada.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower miejski
Wavelo
BikeU