TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków. Operator Wavelo wypowiada miastu umowę
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.11.2019 17:27:32
Zdj. UM Kraków

Firma BikeU, operator krakowskiej wypożyczalni rowerów miejskich Wavelo, złożył pismo z wypowiedzeniem umowy. Miasto planuje wyłonić nowego operatora.

Firma BikeU, operator krakowskiej wypożyczalni rowerów miejskich Wavelo, złożył pismo z wypowiedzeniem umowy. Miasto planuje wyłonić nowego operatora.

BikeU wypowiada umowę

Informacja o rezygnacji ze współpracy BikeU z Krakowem pojawiła się 7 listopada. Wiceprezydent Krakowa, Andrzej Kulig, przyznał, że faktycznie firma złożyła pismo z wypowiedzeniem umowy.

Co prawda zawiera ono nieścisłości formalnoprawne, ale fakt jest taki, że BikeU zamierza zakończyć współpracę z miastem do końca grudnia. To oznacza, że właściwie już trzeba rozpocząć proces wyłaniania nowego operatora – powiedział krakowskiemu oddziałowi Gazety Wyborczej Kulig.

- W związku z publikacjami, jakie pojawiły się dzisiaj w mediach, informujemy, że aktualnie trwają rozmowy z przedstawicielami Miasta, które mają na celu znalezienie nowych rozwiązań, dotyczących przyszłości systemu rowerów miejskich w Krakowie – to jedyny komentarz firmy BikeU, który znalazł się na portalu społecznościowym.

Przez hulajnogi?

Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną wypowiedzenia umowy jest konkurencja ze strony wypożyczalni hulajnóg.

System Wavelo finansowany był poza budżetem Krakowa. Koszty działania pokrywane były z opłat użytkowników, środków własnych operatora oraz umów sponsorskich. Wypracowane zyski przeznaczone były na dalszą rozbudowę systemu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower miejski
Wavelo
BikeU
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.