TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków. Październik pod znakiem wycieczek rowerowych
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 30.09.2019 17:27:47
Kraków. Październik pod znakiem wycieczek rowerowych

Do jazdę rowerem cały rok nie trzeba przekonywać wielu Polaków. W Danii lub Holandii, mimo gorszych warunków pogodowych rowerami jeździ się masowo. A w Krakowie można wybrać się na wycieczki rowerowe w październiku.

Do jazdę rowerem cały rok nie trzeba przekonywać wielu Polaków. W Danii lub Holandii, mimo gorszych warunków pogodowych rowerami jeździ się masowo. A w Krakowie można wybrać się na wycieczki rowerowe w październiku.

Wycieczki edukacyjne

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK zaprasza na pierwszą październikową edukacyjną wycieczkę rowerową. Organizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Kraków Miastem Rowerów, przejażdżka będzie doskonałą okazją, by w przyjaznym otoczeniu nauczyć się, jak bezpiecznie i przyjemnie poruszać się rowerem po Krakowie. Trasa pierwszej październikowej wycieczki przebiegać będzie przez Stare Miasto, Krowodrzę i Łobzów. Dla każdego uczestnika wycieczki przewidziano drobny rowerowy upominek! - informuje oficjalny serwis internetowy Krakowa.

Poznaj zasady jazdy rowerem

Podczas pierwszej wycieczki, która odbędzie się 6 października, będzie można poznać zasady korzystania z infrastruktury rowerowej takiej jak kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu.

O tym, gdzie występują tego typu rozwiązania oraz jak należy z nich korzystać, będzie można dowiedzieć się podczas tej wycieczki. Będzie także można usystematyzować swoją wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, a także zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem, itp. - informują organizatorzy.

Wycieczka zbiera się o godz. 14.30, na placu Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu. Wycieczka będzie trwać ok. 2 godzin, a poprowadzą ją członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Liczba miejsc ograniczona

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adres e-mailowy:joanna.majdecka@um.krakow.pllub zgłaszać telefonicznie pod numerem 12616 87 70 (tylko do piątku 4 października do godz. 15:00)

Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Organizatora, którym jest Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptacjęregulaminu wycieczki.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
wycieczki rowerowe
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.