TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków promuje jazdę rowerami do pracy
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 31.07.2018 19:23:03
Zdj. Paweł Błach - InfoBike.pl

Upominki rowerowe, bilety do kina, kupony do kawiarni - tak krakowscy urzędnicy chcą promować jazdę rowerem do pracy. Urząd czeka na zgłoszenia pracodawców z Krakowa i okolic.

Upominki rowerowe, bilety do kina, kupony do kawiarni - tak krakowscy urzędnicy chcą promować jazdę rowerem do pracy. Urząd czeka na zgłoszenia pracodawców z Krakowa i okolic.

Kampanię pod hasłem "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca… i tak w kółko" organizuje Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. Chodzi o to, by pracodawcy promowali wśród swoich pracowników korzystanie z roweru podczas codziennych podróży do i z pracy. Akcja adresowana jest szczególnie do tych, którzy do tej pory korzystali w drodze do pracy przede wszystkim z samochodów.

To druga edycja akcji kampanii. W ubiegłorocznej udział wzięło w sumie 50 pracodawców z sektora prywatnego i publicznego, a w ciągu 5 pełnych miesięcy w 2017 r. rowerem podróżowało każdego miesiąca średnio ponad 350 osób, pokonując w sumie blisko 51,5 tys. km. Jak podaje UMK, statystycznie prawie 55 proc. wszystkich podróży do i z pracy w wykonaniu uczestników kampanii odbyła się na rowerze. Spośród wszystkich uczestników zeszłorocznej akcji, 60 proc. nie korzystało wcześniej z rowerów w dojazdach do pracy.

W tym roku do końca czerwca w kampanii uczestniczyło w sumie 78 instytucji i przedsiębiorstw, a w lipcu przystąpiły cztery kolejne. W maju w ramach akcji do pracy na rowerze podróżowało w sumie ponad 950 osób, a w czerwcu - ponad 1200. Wśród uczestników akcji część osób dojeżdża do pracy na rowerze codziennie; więcej niż połowa przyjeżdżała w czerwcu na rowerze do pracy przynajmniej co drugi dzień.

UMK zachęca kolejnych pracodawców - "wciąż są miejsca dla kilku większych przedsiębiorstw i instytucji chętnych do włączenia się w kampanię". Szczegółowych informacji udzielają pracownicy urzędu.

Do jazdy rowerem zachęca nie tylko Kraków. Podobną akcję - pod hasłem "Do pracy jadę rowerem" - od kilku lat prowadzi Urząd Miasta Gdynia. Z kolei w pomorskim urzędzie marszałkowskim ustanowiono dodatek rowerowy – 70 zł brutto miesięcznie dla urzędników, którzy przez przynajmniej 15 dni w miesiącu będą dojeżdżać do pracy rowerem. Samorządy promują dojazdy rowerem nie tylko wśród pracowników - ok. 30 miast uczestniczyło w tegorocznej edycji kampanii "Rowerowy Maj", która popularyzuje rower jako środek transportu do szkół i przedszkoli.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
promocja rowerów
Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.