TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków. Rowerem miejskim pojeździmy tylko do końca roku
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.11.2019 16:44:59
Zdj. Wavelo

Wraz z końcem 2019 roku w Krakowie przestanie działać wypożyczalnia rowerów Wavelo. Jest to konsekwencja rezygnacji firmy BikeU z operowania krakowską wypożyczalnią.

Wraz z końcem 2019 roku w Krakowie przestanie działać wypożyczalnia rowerów Wavelo. Jest to konsekwencja rezygnacji firmy BikeU z operowania krakowską wypożyczalnią.

Rezygnacja BikeU

Jak napisała spółka w oświadczeniu, projekt rowerów miejskich Wavelo zostanie zamknięty z dniem 31 grudnia 2019 r., a sprzedaż abonamentów miesięcznych będzie wstrzymana od 1 grudnia. Do końca roku system będzie dostępny dla użytkowników korzystających z zakupionych aktywnych planów.

"Wierzymy, że rower miejski wkrótce wróci do Krakowa na nowych, lepszych zasadach" - napisał w oświadczeniu Albert Wójtowicz,dyrektor operacyjny Projektu Wavelo.

Bez podania przyczyny

BikeU nie podała powodu rezygnacji z utrzymywania systemu rowerów miejskich w Krakowie. Nieoficjalnie wskazuje się na konkurencję ze strony wypożyczalni elektrycznych hulajnóg, a także mało atrakcyjny model biznesowy, oparty na opłatach abonamentowych użytkowników.

Krakowska miejska wypożyczalnia rowerów, której mieszkańcy w głosowaniu nadali nazwę Wavelo, działa od października 2016 r. z koncesją wydaną przez miasto na osiem lat, bez zimowej przerwy. System liczy ponad 160 stacji i ponad 1,5 tys. jednośladów rozlokowanych w całym mieście.

Wypożyczalnia działa w oparciu o system, do którego można przystąpić za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Oparty jest na opłatach abonamentowych użytkowników w dwóch opcjach: za 20 zł miesięcznie z możliwością jazdy przez godzinę dziennie, a za 25 zł miesięcznie - 90 minut dziennie. Dostępne są także dwie inne formy płatności: opcja pay as you go (płać za minutę) oraz wypożyczenie roweru na jeden dzień.

Kraków był pierwszym polskim miastem, które w 2008 r. uruchomiło system rowerów miejskich. Pierwszy system pod nazwą KMK Bike zastąpiło w 2016 r. Wavelo, której operatorem jest spółka BikeU. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower miejski
Wavelo
BikeU
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.