TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków. Rowerem miejskim pojeździmy tylko do końca roku
PAP/INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.11.2019 16:44:59
Zdj. Wavelo

Wraz z końcem 2019 roku w Krakowie przestanie działać wypożyczalnia rowerów Wavelo. Jest to konsekwencja rezygnacji firmy BikeU z operowania krakowską wypożyczalnią.

Wraz z końcem 2019 roku w Krakowie przestanie działać wypożyczalnia rowerów Wavelo. Jest to konsekwencja rezygnacji firmy BikeU z operowania krakowską wypożyczalnią.

Rezygnacja BikeU

Jak napisała spółka w oświadczeniu, projekt rowerów miejskich Wavelo zostanie zamknięty z dniem 31 grudnia 2019 r., a sprzedaż abonamentów miesięcznych będzie wstrzymana od 1 grudnia. Do końca roku system będzie dostępny dla użytkowników korzystających z zakupionych aktywnych planów.

"Wierzymy, że rower miejski wkrótce wróci do Krakowa na nowych, lepszych zasadach" - napisał w oświadczeniu Albert Wójtowicz,dyrektor operacyjny Projektu Wavelo.

Bez podania przyczyny

BikeU nie podała powodu rezygnacji z utrzymywania systemu rowerów miejskich w Krakowie. Nieoficjalnie wskazuje się na konkurencję ze strony wypożyczalni elektrycznych hulajnóg, a także mało atrakcyjny model biznesowy, oparty na opłatach abonamentowych użytkowników.

Krakowska miejska wypożyczalnia rowerów, której mieszkańcy w głosowaniu nadali nazwę Wavelo, działa od października 2016 r. z koncesją wydaną przez miasto na osiem lat, bez zimowej przerwy. System liczy ponad 160 stacji i ponad 1,5 tys. jednośladów rozlokowanych w całym mieście.

Wypożyczalnia działa w oparciu o system, do którego można przystąpić za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Oparty jest na opłatach abonamentowych użytkowników w dwóch opcjach: za 20 zł miesięcznie z możliwością jazdy przez godzinę dziennie, a za 25 zł miesięcznie - 90 minut dziennie. Dostępne są także dwie inne formy płatności: opcja pay as you go (płać za minutę) oraz wypożyczenie roweru na jeden dzień.

Kraków był pierwszym polskim miastem, które w 2008 r. uruchomiło system rowerów miejskich. Pierwszy system pod nazwą KMK Bike zastąpiło w 2016 r. Wavelo, której operatorem jest spółka BikeU. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
rower miejski
Wavelo
BikeU