TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków – rowerowe ułatwienia z Podgórza do Nowej Huty
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.04.2018 17:24:03
Zdj. ZIKiT

W Krakowie trwa budowa drogi rowerowej mającej ułatwić podróżowanie rowerzystom z Podgórza do Nowej Huty. Inwestycja, która ma zostać oddana do użytku 30 czerwca, ma kosztować 3,4 mln zł.

W Krakowie trwa budowa drogi rowerowej mającej ułatwić podróżowanie rowerzystom z Podgórza do Nowej Huty. Inwestycja, która ma zostać oddana do użytku 30 czerwca, ma kosztować 3,4 mln zł.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy będzie prowadził wzdłuż ulicy Nowohuckiej, na odcinkach od ulicy Saskiej do ulicy Koszykarskiej i od mostu na Wiśle do Ronda Dywizjonu 308. Ciąg pieszo-rowerowy połączy się z niedawno oddanym odcinkiem ścieżki od Ronda Dywizjonu 308 do al. Jana Pawła II, po stronie parku Lotników Polskich. Dzięki temu jeszcze sprawniej będzie rowerzystom pokonać trasę z Podgórza do Nowej Huty i z powrotem. Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Energopol Sp. z o. o.

W ramach prac powstanie asfaltowa ścieżka rowerowa (powierzchnia 25 660 metrów kwadratowych), chodniki (powierzchnia 24 700 metrów kwadratowych) oraz zostanie położony nowy krawężnik. Przebudowane zostaną również przystanki autobusowe Wśród prac zaplanowano także wykonanie pełnej infrastruktury rowerowej na skrzyżowaniu ulic Nowohuckiej, Stoczniowców, Saskiej. Rozbudowana zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Nowohuckiej, Stoczniowców oraz Nowohuckiej z Centralną – informuje krakowski ZIKiT.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
ciąg pieszo-rowerowy
Nowa Huta
Podgórze
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.